Shadow

Na co zwrócić uwagę wybierając szafki łazienkowe?

Urządzasz łazienkę i nie wiesz jakie szafki łazienkowe wybrać? sprawdź zatem, czym powinieneś kierować się przy wyborze mebli, które staną w twojej łazience. Stosując się do kilku sprawdzonych wnętrzarskich rozwiązań sprawisz, że twoja łazienka będzie wygodnym i atrakcyjnym wnętrzem.

Powinny być pojemne, praktyczne, a do tego wyglądać znakomicie. Szafki łazienkowe pełnią bowiem bardzo ważna funkcję w pomieszczeniu – umożliwiają wygodne przechowywanie akcesoriów łazienkowych, dzięki czemu w pomieszczeniu panuje porządek, a także dodatkowo zdobią wnętrze. Jeśli zastanawiasz się jakie szafki do łazienki wybrać, zapoznaj się z poniższymi wskazówkami.

Postaw na szuflady

Zauważyłeś, że w większości nowoczesnych aranżacji, zarówno kuchni jak i łazienek, zdecydowany prym wiodą szuflady? Są one bowiem znacznie praktyczniejszym rozwiązaniem niż klasyczne szafki wyposażone w półki oraz uchylane na boki drzwiczki. We wnętrzu tradycyjnych szafek znacznie trudniej znaleźć potrzebne przedmioty, zwłaszcza te ulokowane na najniższych półkach. W takim wypadku sięgnięcie po przybory ulokowane w najdalszej części mebla wymagają nie lada gimnastyki.

Z kolei szafki łazienkowe wyposażone w szuflady będą praktycznym rozwiązaniem, ponieważ aby zorientować się w ich zawartości, wystarczy się lekko pochylić. Nie musisz nurkować niemalże do poziomu podłogi, dlatego korzystanie z takich szuflad jest wygodniejsze. Dodatkowo możesz szuflady wyposażyć w specjalne przegródki, w których posegregujesz wszystkie przybory i łatwo utrzymasz porządek.

Uwaga na wilgoć

Meble łazienkowe mogą być wykonane z różnych materiałów. Najpopularniejsze to płyta meblowa oraz drewno, chociaż zdarzają się też meble wykonane ze szkła lub stali. Każdy z tych materiałów powinien być także odpowiednio zabezpieczony przed działaniem wilgoci. W przypadku szafek drewnianych powinny być one zabezpieczone warstwą lakieru poliuretanowego. Natomiast meble z płyty MDF powinna zabezpieczać warstwa specjalnej, wodoodpornej folii.

Odpowiednie odległości

Wybierając meble, mamy na uwadze ich pojemność, a co za tym idzie również wielkość, aby zapewnić sobie maksymalnie dużo powierzchni do przechowywania. Niestety, zbyt duże meble w łazience mogą spowodować, ze pomieszczenie straci na funkcjonalności i nie będzie wygodne w użytkowaniu. Należy bowiem zachować odpowiednie odległości, pomiędzy poszczególnymi elementami wyposażenia wnętrza.

Jeśli decydujesz się np. na szafkę umywalkową, pamiętaj, że do swobodnego korzystania z umywalki niezbędne jest zachowanie przed nią wolnej przestrzeni o wymiarach przynajmniej 60 cm x 90 cm. Z kolei sama umywalka powinna znajdować się w odległości około 30 cm od ścian bocznych, ścianki kabiny prysznicowej czy parawanu wannowego.

Meble nie tylko stojące

Dobierając meble łazienkowe pamiętaj także o tym, że nie wszystkie z nich muszą być ustawione na podłodze. W sprzedaży dostępnych jest wiele szafek i półek łazienkowych wiszących. Ich zastosowanie pozwoli Ci efektywniej wykorzystać przestrzeń i zyskać dodatkowe miejsce do przechowywania. Natomiast w przypadku mebli stojących, warto wybrać takie na kilku centymetrowych nóżkach, dzięki czemu można łatwiej utrzymać w pomieszczeniu porządek.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *