Shadow

Na co zwrócić uwagę kupując buty z outletu

9-buty-outlet2

Outlet – sposób na tanie i modne rzeczy

Kupując ubrania zawsze zwracamy uwagę na ich cenę. Niestety, najlepsze marki prezentują wspaniałe i modne ciuchy w wysokich cenach. Jedyną alternatywą jest outlet. Prezentowane tam rzeczy możemy znaleźć przecenione o nawet siedemdziesiąt procent. W outletach znajduje się towar z kocówek kolekcji, nie jest on traktowany jako nowy, ponieważ pochodzi z tzw. obrotu wtórnego. Dlatego też podczas zakupów musimy bardzo uważać, nie każdy zakupiony tam towar podlega zwrotowi, czy też reklamacji. Oultety to nie tyko ubrania, ale także buty. Te również znaleźć możemy w zadziwiająco niskich cenach, musimy jednak pamiętać, na co zwracać uwagę podczas ich wyboru, ponieważ buty z outletu mogą posiadać wady. Oto kilka rad.

9-balerinki2

Usterki i wady

Wszystko, co znajduje się w outlecie może być nieco zniszczone, może także posiadać usterki fabryczne lub inne wady. Dlatego podczas wybory butów koniecznie musimy je zmierzyć. Podczas pierwszych przymiarek na pewno zauważymy, czy zamki dobrze działają, czy wyściółka nie jest nigdzie zagięta lub czy wszystkie ozdoby są na swoim miejscu. Oczywiście, to czy buty z outletu będą wygodne okaże się „w praniu”, ale powinny być one dokładnie obejrzane w sklepie. Gdy jednak zamawiamy obuwie w sklepie online nie możemy pomijać dołączonego opisu. Tam zazwyczaj znajdują się wszystkie wady towaru. Na zdjęciach również powinny być one widoczne. Kupując buty z oultetu musimy też pamiętać, że pochodzą one z poprzedniej kolekcji, a więc mogą nie być już tak modne w przyszłym sezonie. Dlatego warto wybierać takie modele, które będą modne przez długie lata. Klasyczne szpilki, skórzane czarne kozaki, czy też wiecznie modne, męskie pantofle zawsze będą na czasie. Możemy mieć pewność, że buty zakupione w outlecie będą porządne i trwałe. Najbardziej znane marki wykorzystują zawsze materiały o najwyższej jakości, dlatego też buty będą towarzyszyły nam nawet przez kilka lat.

9-buty-outlet

Zwroty i reklamacje

Towar znajdujący się w outlecie nie zawsze ma gwarancję i nie zawsze mamy możliwość zwrotu. Gdy okaże się w domu, że zakupione buty z outletu nie są nam potrzebne lub nie są tak wygodne możemy mieć problem z jego zwrotem. Podobnie jest z reklamacją. W przypadku szybkiego zniszczenia butów, gdy np. pęknie nam podeszwa lub gdy dostrzeżemy jawną wadę towaru dopiero po wyjściu ze sklepu oddanie ich na reklamację może okazać się niemożliwe. Dlatego należy dopytać ekspedientkę, czy reklamacje i zwroty wchodzą w grę. Gdy nie mamy takiej możliwości, musimy rozejrzeć się, czy w sklepie widnieje kartka z taką informacją.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *