Shadow

Jak dbać o biżuterię złotą i srebrną?

11-bizuteria

Biżuteria, to niezbędny gadżet każdej kobiety. Elegancki, zmysłowy, pełen gracji, pasujący do każdej okazji. A przy tym prestiżowy i często drogi. Dlatego też warto o niego skutecznie zadbać.

Biżuteria srebrna czy złota?

Kobiety doceniają piękną biżuterię i mają jej najczęściej bardzo dużo. Bardzo szybko można zauważyć, czy panie preferują złotą, czy złotą biżuterię. Jak dokonują wyboru? Najczęściej intuicyjnie. Panie, które maja chłodny typ urody, wybierają przeciwstawne, ciepłe złoto. Z kolei panie, które wyróżniają się ciepłym typem urody, wybierają biżuterię srebrną. Oczywiście liczy się konsekwencja. Jeśli już wybierzemy złote pierścionki zaręczynowe, to np. kolczyki złote będą odpowiednie. Jeśli preferowane są srebrne bransoletki, to dodatki również będą w tym kolorze. Oczywiście jest to bardzo prosty sposób, liczy się również styl i temperament danej kobiety.

Jak czyścić biżuterię?

Kiedy już zdefiniujemy, czy interesuje nas biżuteria złota, czy srebrna, należy zastanowić się nad tym, jak o tę biżuterię dbać. Często, zanim przejdziemy do czyszczenia biżuterii, musimy poznać metody, jak dbać o te dodatki.
Przede wszystkim biżuteria złota, jak i biżuteria srebrna, powinna być ściągana przy pracach domowych. Dzięki temu nie zostanie narażona na uszkodzenia mechaniczne i chemiczne. Co więcej, biżuterię dobrze jest przechowywać w oddzielnych torebkach lub pudełkach. Na początku, gdy jeszcze biżuteria jest nowa i w miarę czysta, można ją myć w ciepłej wodzie z dodatkiem płynu do naczyń. Następnie należy ją osuszyć i wypolerować do połysku. Takie środki można kupić u jubilerów, u złotników.

Jak chronić biżuterię srebrną?

Srebro, to najpopularniejszy materiał noszony przez dzisiejsze kobiety. Biżuteria srebrna nie jest droga, dzięki czemu dużo osób może sobie na nią pozwolić. Warto o nią skutecznie zadbać. Przede wszystkim, nie używać jej podczas sprzątania, mycia, używania jakichkolwiek detergentów. Należy pamiętać, że biżuteria srebrna może zareagować zmianą koloru na pewne substancje i kosmetyki. Nie należy ich nakładać w miejscu, gdzie będzie biżuteria.

Jak chronić biżuterię złotą?

Biżuteria złota, to bardzo elegancki, zmysłowy dodatek. Jeśli jest to biżuteria dmuchana, to należy szczegółowo o nią dbać. Jest bardziej narażona na zabrudzenia, zarysowania. Warto nią dbać.

Jubilerzy bardzo często oferują różnego rodzaju ściereczki i preparaty do stosowania przy biżuterii złotej i srebrnej. Obrączki, pierścionki zaręczynowe, one wszystkie wymagają troskliwego traktowania i skutecznego dbania. Każdy, kto posiada biżuterię, powinien zaopatrzyć się w tego typu akcesoria. Akcesoria do dbania o biżuterię nie są drogie a przy tym pozwalają cieszyć się bardzo długo przepięknym wyglądem biżuterii. Jeśli ktoś nie miał okazji kupić tych przedmiotów u jubilera, może to zrobić przez Internet albo wybrać się jeszcze raz do swojego salonu jubilerskiego. Na pewno warto jak najszybciej zaopatrzyć się w tego typu akcesoria. Kobiety chcą i mogą wyglądać pięknie i zjawiskowo.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *