Shadow

Porady dotyczące bielizny nocnej

10-bielizna-nocna-damska

Pielęgnacyjne wskazówki dotyczące bielizny nocnej

Każdy, kto właściwie dba o swoje zdrowie wie, jak ważny jest głęboki i spokojny sen. Aby go sobie zapewnić musimy zadbać o prawidłowy wystrój sypialni oraz o komfortową bieliznę nocną. Wybór odpowiedniego ubrania do spania może okazać się nie lada wyzwaniem. Powinno być ono dobrane do pory roku, musimy również zwracać uwagę na materiał, z jakiego jest wykonane i kolor. Sugerowanie się wyłącznie ceną i ciekawym wzorem może nie przynieść dobrych efektów. Bielizna nocna powinna być wybrana z należytą uwagą oraz rozsądkiem.

Czym kierować się podczas wybory bielizny do spania

Przede wszystkim musimy wziąć pod uwagę porę roku. Zimą ubranie nocne powinno być nieco grubsze, latem natomiast możemy zdecydować się na delikatną koszulę nocną lub krótki rękaw i spodenki. Ważny jest również materiał. Zimą powinien on izolować ciepło, ale nie przegrzewać nas zbytnio. Natomiast latem gruby lub sztuczny materiał może powodować nadmierną potliwość. To może skutkować nie tylko problemami z zaśnięciem, ale również może przysporzyć nam kłopotów zdrowotnych. Najodpowiedniejsze są oczywiście tkaniny naturalne. Zimą świetnie sprawdza się bielizna nocna wykonana z bawełny, a latem z jedwabiu. Materiały te doskonale przepuszczają powietrze, dzięki czemu skóra swobodnie oddycha. Jak się okazuje, kolor również ma znaczenie. W bieliźnie nocnej o kolorach niebieskich, granatowych lub pastelowych łatwiej się zasypia, ponieważ zapewniają one nam spokój, komfort oraz relaks. Dzięki nim łatwiej jest się wyciszyć i tym samym spokojniej zasnąć.

10-bielizna-nocna2

Pielęgnacja bielizny nocnej

By ubranie do snu było miękkie, pachnące i trwałe należy odpowiednio o nie dbać. Zawsze chcąc je wyprać należy spojrzeć na metkę, na której znajdują się pewne wskazówki. Każdy materiał ma inne właściwości, dlatego warto kierować się zaleceniami producentów. Dzięki temu ubranie nie skurczy się, ani nie rozciągnie. Ważna jest temperatura wody oraz informacje dotyczące sposobów suszenia. Bardzo często delikatne ubranie ma zalecenie na metce dotyczące prania ręcznego. Jasna bielizna nocna powinna być zamoczona w misce z letnią woda i domieszką proszku lub płynu do prania. Delikatne wypranie jej w ręce z pewnością pozwoli nam cieszyć się ulubioną piżamą na dłużej. Używanie środków wybielających może zniszczyć delikatne tkaniny, dlatego warto zrezygnować z tak mocnych produktów. Częstotliwość prania bielizny nocnej powinna być ustalana przez użytkownika. Latem można częściej prać ubranie nocne, ponieważ łatwiej jest je ubrudzić.

10-bielizna-nocna

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *