Shadow

Modne kolory we wnętrzach

Każdy z nas lubi wnętrza, które dodają uroku, i w których czuje się dobrze. Ważne jest by dopasować je do siebie i wybrać nie tylko modne kolory, ale także w których my czujemy się dobrze. Jakie więc barwy będą modne w tym roku?

Kolory ziemi

Na pewno natura okazała się po raz kolejny idealną inspiracją, do tego by przenieść ją do swojego mieszkania. Stonowane barwy na pewno okażą się strzałem w dziesiątkę! Bardzo ważne jest, że kolory zbliżone do tych występujących w przyrodzie pomogą nam się na pewno odstresować. Ciekawe jest jednak, że takie spokojne kolory warto dzisiaj połączyć z intensywnymi barwami np. czerwonym lub liliowym. Takie połączenie może sprawdzić się we wnętrzach etnicznych. Warto zwrócić uwagę na wyraziste barwy, które są inspirowane kolorami kwiatów czy owoców. Obserwujmy więc połączenia w naturze, które występują, by móc potem przenieść je do naszego domu.

Kolory Japonii

Z czym kojarzy nam się Japonia? Dla mnie Japonia to kraj kwitnącej wiśni. Jasne róż, do tego odpowiednie odcienie szarości. A także zieleń, ale tak w bardziej intensywnych barwach. Barwy te mają być przełamaniem stonowanych barw z ich wyrazistymi akcentami.

Trochę odważniejsze kolory

Bardzo modne są ciemne granaty, do tego różnego rodzaju odcienie brązów. Stonowany kolor oliwkowy, a także miętowy są dobrym wyborem. Oprócz odważnych i ciemnych barw, warto postawić na różnego rodzaju pastelowe odcienie. Bez wątpienia jasne róże i błękity warto wzmocnić żółtymi i zielonymi akcentami. Trafionym połączeniem może się okazać biało-czarne wnętrze z dodatkami żółtego i różowego.

Warto zwrócić także uwagę na różnego rodzaju dodatki. Tak naprawdę niewielka zmiana we wnętrzu może zupełnie odmienić poprzez kilka prostych trików. By zupełnie poczuć wiosnę we wnętrzu warto jest pamiętać o tym by mieć często otwarte okno. W ten sposób wpuszczamy świeże powietrze do wnętrza.

Warto się rozejrzeć po mieszkaniu, może znajdzie się tam stare krzesełko lub stolik drewniany? Takie drewniane kolory czasem szybko się nudzą, ale można je w łatwy sposób odświeżyć. Warto złapać za pędzel oraz znaleźć w sklepie odpowiedni kolor farby kredowej, tak by pomalować drewno, płytę mdf, szkło lub metal, a także plastik! Tak naprawdę złapie ona większość materiałów. Co więcej nie ma potrzeby by mebel, który chcemy odświeżyć szlifować.

Wystarczy go umyć płynem do mycia naczyń i po wyschnięciu nałożyć dwie warstwy farby.

Wiosna i lato to sezon na czyste kolory. Warto więc odświeżyć kolory, które są obecne w naszym mieszkaniu. Może nam pomóc w tym oczyszczona soda. Należy rozsypać ją na zabrudzoną powierzchnię, następnie spryskać wodą i zostawić na całą noc, a rano wystarczy powierzchnię odkurzyć. W ten sposób można ożywić nasze wnętrze!

Ciekawym rozwiązaniem, które bardzo może zmienić wnętrze jest zmiana poszewek na poduszkach. A jeśli w salonie wciąż ich brakuje, to tym bardziej warto jest w nie zainwestować. Poszewki można zarówno kupić, jak i zrobić samemu. Dobrze jest przygotować kilka zestawów w najmodniejszych kolorach, w ten sposób nasze wnętrze wciąż będzie nowoczesne. Mała rzecz, a może ona zupełnie zmienić wystrój wnętrza.

Bardzo dużą zmianą może być także powieszenie odpowiedniego obrazu lub zdjęć w czołowym miejscu w domu.

Można samemu pobawić się w fotografa. Zrobienie dobrego zdjęcia nie jest trudne, warto jednak wykorzystać kilka trików jak fotografować i tym samym stworzyć oryginalne zdjęcie, które będzie zachwycało, a jednocześnie ożywi całe mieszkanie.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *