Shadow

Zdrowe odchudzanie – czy to możliwe?

Szczupła sylwetka to synonim piękna i zdrowia. Aby zdobyć i utrzymać szczupłą sylwetkę, to jesteśmy zmuszeni do wprowadzenia diety. Niedoświadczeni w tym temacie często popełniają błąd, ufając różnym nieprofesjonalnym źródłom i stosują diety, które ze zdrowym odżywianiem nie mają nic wspólnego. Głównie mam tu na myśli wszelkie głodówki i diety jednoskładnikowe. Choć doprowadzą do utraty wagi, to jednak po zakończeniu diety kilogramy powrócą ze zdwojoną siłą. Ponadto organizm będzie osłabiony brakiem witamin i mikroelementów. Zatem jak się odchudzać zdrowo? Zdrowe odchudzanie, czy to możliwe?

Zdrowe odchudzanie jest jak najbardziej możliwe, tylko trzeba najpierw odpowiednio się do niego przygotować. Po pierwsze konieczne jest wprowadzenie regularnego wysiłku fizycznego. Nie ma znaczenia, jaki to będzie wysiłek, najważniejsze, aby zawsze rozpoczynać trening od ćwiczeń siłowych a po nich trening aerobowy. Taki sposób jest efektywniejszy i szybciej przyniesie pożądane rezultaty.

Następnie zmieniamy swoją dietę. Nie głodujemy, tylko jemy racjonalnie. Każdy dzień rozpoczynamy od śniadania, a potem, co 3-4 godziny kolejny, lekki posiłek. Nie dopuszczamy do uczucia głodu, jemy często, lecz w małych ilościach. Na talerzu powinny znaleźć się przede wszystkim warzywa, które powinny stanowić ½ całego posiłku. Do tego chude mięso lub ryba i węglowodany, w proporcjach pół na pół. Oczywiście mięsa nie smażymy tylko gotujemy lub pieczemy. W ciągu dnia obowiązkowo pijemy 2- 3 litry wody niegazowanej. Warto pić również herbatę zieloną, z pokrzywy czy fiołka trójbarwnego. Zioła pomogą w spalaniu tłuszczu i przyspieszą metabolizm. Obowiązkowo jemy również owoce a unikamy słodyczy. Jeżeli najdzie nas ochota na coś słodkiego, to najlepiej przyrządzić sobie jakiś deser samemu w domu, a nie objadać gotowymi ciasteczkami czy cukierkami. Idealne tutaj będą desery na bazie jogurtu naturalnego, ze świeżymi owocami, zmielonym lnem i orzechami. Taki deser zaspokoi naszą ochotę na słodkie, a jednocześnie dostarczy błonnika i witamin.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *