Shadow

Medycyna estetyczna – tajemna broń piękna

dermatologia

Wiele kobiet pragnie wyglądać jak gwiazdy światowego formatu. Aktorki, modelki, piosenkarki. Każda z nich zachwyca nienaganną figurą i piękną cerą, która zachwyca nas nie tylko na billboardach, lecz także podczas występów na żywo. Gdy przechadzają się po czerwonych dywanach, wiele pań myśli sobie “jak ona to robi, że jest taka szczupła? I do tego w ogóle nie ma zmarszczek”. A odpowiedź na to pytanie jest prosta. Wszystkie gwiazdy korzystają z zabiegów medycyny estetycznej.

Czym jest medycyna estetyczna?

Jest to gałąź medycyny, która zajmuje się poprawianiem urody. Z założenia ma ona pomagać w zachowaniu naturalnego piękna. W niektórych przypadkach pomaga także osobom, które uległy ciężkim wypadkom i doszło do deformacji ciała. Do Polski medycyna estetyczna dotarła w latach 90 XX wieku, po około 20 latach od jej oficjanlego powstania. Kolebką narodzin medycyny estetycznej jest Paryż, który od wielu lat uważany jest za stolicę piękna. W odróżnieniu od chirurgii plastycznej, medycyna estetyczna oferuje zabiegi, które wykonuje się w sposób mało inwazyjny, bez użycia skalpela i innych narzędzi chirurgicznych.

Walka z czasem

Medycyna estetyczna walczy z upływającym czasem. Chociaż walka ta wydaje się z góry przegrana, to jednak tej dziedzinie udaje się zatrzymać czas w jego najlepszych momentach. Dowodem na to są właśnie największe gwiazdy kina, u których zmienia się metryka, ale nie wygląd. Z wiekiem skóra traci jędrność. Spowodowane jest to niedostateczną produkcją kolagenu i elastyny. Ich głównym zadaniem jest utrzymywanie skóry jędrnej i sprężystej. Między innymi dzięki nim skóra jest gładka. Gdy następuje natomiast ich niedobór, skóra traci swoje naturalne właściwości i zaczyna tracić elastyczność. Pojawiają się wtedy pierwsze zmarszczki, a skóra staje się bardziej obwisła – tłumaczą lekarze z Akademii Dermatologii Estetycznej w Rzeszowie. Aktorki zarabiają wyglądem, dlatego też obsesyjnie o niego dbają. Poddają się szeregowi zabiegów, które czynią je wiecznie młodymi.

Najpopularniejsze zabiegi

Ile osób, tyle problemów. A na każdy z nich jest inny zabieg. Do najczęstszych niedoskonałości, które chcą zwalczyć panie należą:

  • zmarszczki
  • cellulit
  • nadwaga
  • nadmierne owłosienie
  • rozstępy
  • przebarwienia skórne

Na każdy z tych problemów stosuje się inny zabieg. Do zredukowania marszczek najczęściej stosuje się botoks, przy nadmiernym owłosieniu zaleca się epilacje laserową. Na rozstępy czy cellulit doskonała jest endermologia. Istnieją jednak zabiegi, których działanie jest wielokierunkowo. Np. podczas mezoterapii igłowej nie tylko przywraca się skórze jędrność, lecz także pobudza do działaniu komórki kolagenu i elastyny. W trakcie wszelkich masaży limfatycznych możemy zarówno pozbyć się z organizmu komórek tłuszczowych, jak i usprawnić funkcjonowanie układu limfatycznego.

Piękno w kilka minut

Dodatkową zaletą zabiegów z zakresu medycyny estetycznej jest też to, że wiele z nich przynosi natychmiastowe rezultaty, jak np. zabiegi wykorzystujące nici liftingujące. Dodatkowo ich czas trwania jest krótki. Wiele z nich można wykonać podczas przerwy obiadowej, dlatego też potocznie nazywa się je zabiegami lunchowymi. Nie wymagają też one praktycznie żadnej rekonwalescencji. Po ich wykonaniu możemy powrócić do naszych codziennych obowiązków.

W zakresie medycyny estetycznej może kształcić się każdy lekarz i coraz więcej z nich korzysta z tego. Dzięki temu mamy możliwość szybszej rekonwalescencji po zabiegach chirurgicznych. Aby doprowadzić do jak najmniejszych uszkodzeń skóry bardzo często stosuje się laser, który w medycynie estetycznej skutecznie zwalcza znamiona, trądzik czy blizny. Technologię laserową stosuje się także, między innymi, w zakresie ginekologii estetycznej. To, że zabiegi wykonywane są przez zawodowych lekarzy, pozwala nam uzyskać pewność, że są one przeprowadzane w bezpieczny sposób. Każdy zabieg poprzedza wywiad z pacjentem, podczas którego lekarz ocenia stan zdrowia i sprawdza, czy nie występują żadne przeciwwskazania. Potem pozostaje nam już tylko cieszyć się pięknym wyglądem.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszego Gabinetu Medycyny Estetycznej w Rzeszowie: http://www.adedermatologia.pl/

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *