Shadow

Manicure, pedicure i depilacja, czyli zabiegi dla każdej kobiety

Każda kobieta potrzebuje od czasu do czasu wybrać się do spa. Większość z nas, z powodu braku czasu, urządza je sobie w domu. Jakie zabiegi stosujemy, by pięknie wyglądać?

Po pierwsze depilacja

Depilacja, czyli usuwanie (trwałe lub czasowe) niechcianego owłosienia z powierzchni ciała. To zabieg, który każda z nas wykonuje najczęściej. Golimy miejsca intymne, nogi, ręce, pachy oraz meszek nad górną wargą. Wszystko po to, by wyglądać pięknie i kobieco. A jakie metody są przez nas najczęściej wybierane? Stara, poczciwa jednorazówka – to nasz najlepszy przyjaciel, jeżeli chodzi o depilację. Golenie nóg żyletką ma oczywiście plusy, jak i minusy. Bez wątpienia do tych pierwszych możemy zaliczyć koszta. Zakup jednorazówki to wydatek rzędu kilku złotych. Nie musimy nawet doliczać pianki do golenia, bowiem w przypadku delikatnych włosów, wystarczy nałożyć na ciało warstwę mydła, które godnie zastąpi piankę. Jednak ten sposób ma jeden, poważy minus – jest nietrwały. Stosując maszynkę większość z nas musi golić się codziennie lub co dwa dni. Jest to bardzo uciążliwe, więc jeżeli ból ci nie straszny możesz spróbować czegoś innego. Depilacja maszynką elektryczną daje o wiele lepsze efekty, jednak jest też bardziej kosztowna i bolesna. Po jej użyciu włoski znikają na kilka tygodni, jednak ceny maszynek zaczynają się od kilkudziesięciu do nawet kilkuset złotych. No i nie jest to zbyt przyjemny zabieg.

Pedicure i manicure – piękne dłonie i stopy

Skoro pozbyłyśmy się nadmiaru włosów na ciele, czas zadbać o pozostałe części ciała – mianowicie dłonie i stopy. Jako że jesteśmy u progu lata, warto pomyśleć o całym ciele. Przez większość roku nasze stopy są schowane w pełnych, kryjących butach, jednak lato to świetna okazja, by pokazać je światu. Pedicure najczęściej robimy u kosmetyczki, ponieważ trudno zrobić go samemu. Jednak podstawowe czynności pielęgnacyjne możesz wykonać sama. Nie musisz każdorazowo malować swoich paznokci, wystarczy że zadbasz o skórę, kładąc nacisk na pięty (https://salonpieknecialo.pl/). W sklepie kupisz kremy do stóp, a w domu możesz je zamoczyć w wodzie z dodatkiem mydła, oliwki i soli morskiej. Jeżeli ich nie masz, w drogerii bez trudu znajdziesz preparat zmiękczający skórę. O dłonie z kolei dbaj każdego dnia, ponieważ są one niezaprzeczalnym wyznacznikiem kobiecości. Manicure, czyli malowanie, wycinanie skórek i pielęgnacja to zabieg, któremu co jakiś czas powinna poddawać się każda z nas.

W trosce o piękno

Depilacja, manicure i pedicure – to zabiegi, które doskonale zna każda kobieta. Jednak warto pamiętać, że należy je wykonywać zgodnie z zaleceniami. Chociażby w przypadku manicure hybrydowego trzeba co jakiś czas robić sobie od niego przerwę. Ten rodzaj manicure osłabia płytkę paznokcia, sprawiając że po kilku nałożeniach nie wygląda on zbyt dobrze. Również zbyt częsta depilacja laserowa (laserem domowym) może spowodować poparzenia skóry. Dlatego chcąc mieć piękne i gładkie ciało, warto przestrzegać pewnych zasad, by stosowane przez nas kosmetyki i zabiegi nie zaszkodziły naszemu zdrowiu.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *