Shadow

Kolczyki — które są najlepszym wyborem?

kolczyki

Przy wyborze kolczyków możesz kierować się typem twarzy, okazją, czy włosami. Dobrze jest wziąć pod uwagę chociaż jeden czynnik, dzięki któremu wybór kolczyków jest trafniejszy.

Znalezienie odpowiednich kolczyków ze względu na typ twarzy nie jest trudne. Należy pamiętać tylko o kilku zasadach.

Do twarzy kwadratowej najlepiej poszukać kolczyków o okrągłych kształtach. Z kolei za wszelką cenę trzeba unikać ostrych krawędzi. Po prostu musisz dążyć do równowagi. Możesz również postarać się wydłużyć optycznie twarz. Wybór długich kolczyków jest najlepszym sposobem, aby tego dokonać.

Twarz trójkątna jest charakteryzowana przez szpiczasty podbródek. Jeśli masz właśnie takie rysy twarzy, najlepszym wyborem są kolczyki węższe u góry. Z kolei dół biżuterii powinien być szerszy. Kształt kolczyków nie ma w tym wypadku dużego znaczenia. Możesz wybrać zarówno okrągłe kolczyki, jak i o ostrych krawędziach.

Do okrągłej twarzy najlepiej pokusić się o dłuższe kolczyki pozwalające optycznie ją wydłużyć. Wszystkie rodzaje kolczyków o ostrych kształtach są jak najbardziej polecane. Unikaj z kolei opisywanej biżuterii o owalnych i okrągłych kształtach.

Owalna twarz jest często tą pożądaną. Mianowicie, do takiej twarzy pasują praktycznie wszystkie kolczyki. Nie musisz więc obawiać się ostrych kształtów, jak i tych okrągłych. Każde z kolczyków doskonale wzbogacą twoją stylizację.

Włosy mają spore znaczenie

Włosy są pomocne w tym, aby wybrać jak najlepsze kolczyki. Przy krótkich włosach rysy twarzy są najlepiej widoczne. Najłatwiejszym sposobem, by pozbyć się tego problemu, jest w takim przypadku zapuszczenie włosów. Postaraj się również dodać im objętości, po prostu musisz o nie zadbać. Kluczem do sukcesu jest optyczne wydłużenie swojej twarzy, nadanie jej owalnego kształtu. Trzeba jednak pamiętać, że dłuższe włosy nie sprawdzają się w stu procentach. Po prostu niektóre rysy twarzy są zbyt dobrze widoczne i nie wszystko da się zamaskować.

Okazja ma niezwykle duże znaczenie przy wyborze kolczyków. Wszędzie tam, gdzie wymagany jest strój formalny, kolczyki nie powinny być mniejszych rozmiarów. Z kolei do codziennych stylizacji możesz pokusić się o coś bardziej niekonwencjonalnego. Jeśli wybierasz się na wesele, postaw na kolczyki o większych rozmiarach.

Nie trudno więc zauważyć, że wybór kolczyków zależy również od odzieży, którą masz na sobie. Okazja i ubiór idą z sobą w parze. Z tego względu zadanie w tym wypadku jest ułatwione.

Co z kolorem?

Jeśli chodzi o kolor kolczyków, w pierwszej kolejności zwróć uwagę na kolor swoich oczów. Jeśli twoje oczy są niebieskie, w takim wypadku masz okazję, by wybrać kolczyki również w tym kolorze. Oczywiście, chodzi tylko i wyłącznie o pewien element opisywanej biżuterii. Możesz na przykład pokusić się o kolczyki z niebieskimi brylantami. Oczywiście metal najlepiej niech będzie srebrem lub złotem. Teraz pojawia się pytanie, który metal wybrać. Srebro najlepiej pasuje do wszystkiego, co jest eleganckie. Z kolei na złoto powinnaś stawiać w przypadku, gdy idziesz na zabawę.

Każdego dnia jesteś w stanie znaleźć nowe kolczyki. Może właśnie dzisiaj natrafisz na te, które najbardziej przypadną ci do gustu? Nigdy nie wiadomo, co się wydarzy. Z tego względu przeglądaj ofertę sklepów każdego dnia i czekaj na okazje. Kolczyki potrafią nie tylko odmienić twoją stylizację, ale również przyczynić się do wpływu na twój wygląd. Dokonaj więc wszelkich starań, by wpływ okazał się pozytywny.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *