Shadow

Mała czarna – jaki krój sukienki do jakiej sylwetki

Mała czarna to bez wątpienia najpopularniejsza sukienka na całym świecie. Duża w tym zasługa Coco Chanel, która wprowadziła ją na wybiegi już w latach 20. XX wieku. Od tego czasu kobiety kochają małą czarną i mają w swojej garderobie przynajmniej jedną taką sukienkę. Pozostaje tylko pytanie, czy mała czarna pasuje każdej kobiecie. Jak dopasować jej krój do sylwetki?

Komu pasuje mała czarna?

Mała czarna to taka sukienka, która doskonale leży na każdej kobiecie. Mało tego, śmiało można powiedzieć, że pasuje ona na każdą okazję. Mając w szafie prostą, elegancką czarną sukienkę, można być spokojną, że wybierając do niej odpowiednie dodatki, będzie ona dobrze wyglądała zarówno na imprezie ze znajomymi, jak i na biznesowej kolacji. Można też małą czarną dopasować do figury, ponieważ występuje ona we wszelkich możliwych fasonach. Kroje i fasony czarnych sukienek najłatwiej porównać w internecie, jak tu https://domodi.pl/odziez/odziez-damska/sukienki/sukienki-male-czarne To z pewnością ułatwi wybór odpowiedniej do figury sukienki.

Jaka sukienka dla „klepsydry”?

„Klepsydra” to określenie dla najbardziej kobiecej figury. Charakteryzuje się ona mocnym wcięciem w talii, szerokimi biodrami i ramionami. Kobiety o figurze „klepsydry” mają pełne piersi i duże uda. Taką sylwetkę należy podkreślić dobrze dobranym krojem sukienki. Na szczęście figura „klepsydry” jest proporcjonalna, dlatego nie będzie problemów ze znalezieniem odpowiedniego ubrania. Kobiety o takiej sylwetce powinny unikać sukienek, które będą zakrywały wąską talię. Ją trzeba wyeksponować, dlatego lepiej nie wybierać krojów odcinanych pod biustem. Warto też zrezygnować z bardzo krótkich sukienek, a także tych asymetrycznych, które mogą ujawnić kobiece niedoskonałości, np. dobrze zbudowane ramię lub udo.

„Jabłko” – jaka sukienka dla takiej figury?

Kobiety o figurze „jabłka” nie mają wcięcia w talii, a ich piersi i biodra są średniej wielkości, co przypomina kształt „O”. Z reguły pojawia się w tej sylwetce większy brzuch, który trzeba skutecznie ukryć. Z zalet wymienić można szczupłe nogi, które warto pokazać. Dlatego też panie o figurze „jabłko” mogą zakładać krótkie sukienki, które będą eksponowały piękne i zgrabne nogi. Jeżeli chodzi o górę, świetnie sprawdzą się tu kopertowe zapięcia. Lepiej wybierać sukienki proste, bo takie wysmuklą sylwetkę.

Jaki krój sukienki dla „gruszki”?

Figura „gruszki” często jest też określana jako „A”. To najczęściej występująca sylwetka u kobiet. Panie o takiej figurze mają wąskie ramiona, wydłużoną talię, szerokie biodra i masywne uda. Wybierając sukienkę dla takiej sylwetki trzeba ukryć niedoskonałości i uwydatnić zalety figury. Na pewno lepiej unikać dekoltów w kształcie „V”, bo one poszerzają ramiona. Dla pań o takiej sylwetce polecane są rozkloszowane sukienki, które zakryją biodra i uda. Jeżeli chodzi o długość, lepiej zrezygnować z krojów mini i przed kolano, a wybrać dłuższe sukienki, które wysmuklą sylwetkę.

Te trzy wymienione sylwetki są najpopularniejsze wśród kobiet. Wybierając małą czarną trzeba skupić się na tym, żeby jej krój ukrywał mankamenty figury i podkreślał kobiece walory. Im fason jest bardziej prosty, tym lepiej. Klasyka pasuje do każdej sylwetki i w każdej sytuacji się obroni.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *