Shadow

Makijaż permanentny – czy warto?

model-1325857_960_720

Makijaż permanentny bez wątpienia jest idealnym sposobem na to, aby trwale poprawić swoją urodę. Technika kosmetyczna tak poszła do przodu, że teraz można ukrywać wszelkie niedoskonałości i pięknie podkreślać wszystko to, co jest w naszej twarzy najpiękniejsze.

Jeżeli mamy nierówny kształt ust czy brwi, to można to aktualnie „naprawić”. Możemy nie tylko nadać sobie nowy kształt, ale również dodać sobie więcej wyrazistości dzięki chociażby zrobieniu innego koloru ust. Kolejnym plusem jest fakt, że stanowi on masakryczne zaoszczędzenie czasu. Dodaje z pewnością też pewności siebie, ponieważ niezależnie od tego w jakich okolicznościach się znajdziemy, zawsze wyglądamy ładnie.

Coraz częście Pani korzystają teraz z tego typu usług. Dobrze ułożone włosy, ładnie zrobione paznokcie, a do tego idealny makijaż, którego nie trzeba non stop poprawiać. Doskonałe dla tych osób, które chcą się pięknie prezentować zaraz jak wstaną rano z łóżka, w trakcie pracy i po niej. Z całą pewnością makijaż pernamentny dodaje nie dość, że urody, to jeszcze pewności siebie.

A wiadomo, że piękna kobieta jest szczęśliwą kobietą. Każda z nas powinna dbać o siebie i jeśli tylko najdzie Was ochota, żeby upiększyć się w taki sposób – nie zastanawiajcie się za dlugo.

Kolejną kwestią jaką należy poruszyć jest fakt, iż należy wybrać odpowiednią kosmetyczkę do tego zadania. Pamiętajcie, że te zabiegi są tak popularne, że sporo dziewczyn szkoli się u znajomych i tak naprawdę w ostatecznym efekcie, mogą popsuć cały efekt. A po co później szukać kogoś kto zechciałby nam poprawiać czyjąś źle wykonaną pracę. Dlatego najlepiej korzystać tylko z zaufanych zakładów i tylko jak macie pewność, że Pani, która będzie wykonywać makijaż, zakończyła kursy i zna się an tym, co robi.

Jak przygotować się do zabiegu?

Jeżeli mówimy o zabiegu permanentnym oczu, to należy mieć na uwadze, że jeśli ktoś ma jakieś skłonności do opuchnięć, to warto zastosować kapsułki homeopatyczne z arniki.

Z kolei przed makijażem permanentnym brwi przez miesiąc nie można regulować brwi, zaś dobę przed zabiegiem powinno się wykonać peeling, żeby złuszczyć naskórek i odpowiednio nawilżyć skórę, jeśli jest przesuszona.

Przed makijażem permanentnym ust powinno się 3 dni przed wykonaniem zabiegu zacząć przyjmować 2 razy na dobę Heviran 800, gdyż zwalcza on ewentualną opryszczkę.

Trzeba zapamietać, że dobę przed każdym z wyżej wymienionych zabiegów nie wolno pić alkoholu, opalać się ani przyjmować aspiryny.

Również po zabiegu trzeba odpowiednio dbać o swoją skórę. Chodzi przede wszystkim o dobre nawilżanie miejsc poddanych pigmentowaniu. Przez 10 dni specjaliści wskazują, że unikać długiego kontaktu z wodą. Nie stosować też mydła oraz kosmetyków, chyba że kosmetyczka zaleciła inaczej. Koljną rzeczą, którą tzreba pomijać, jest dotykanie tych miejsc – starajcie się tego nie robić. Po około trzech lub czterech tygodniach po zabiegu trzeba wykonać dopigmentowanie, którego celem jest wzmocnienie koloru.

Po tym jak udamy się do kosmetyczki na kosultację, wybierzemy metodę i przejdziemy przez wszystkie etapy jakie są związane z makijażem pernamentnym, możemy cieszyć się pięknym wyglądem.

A Wy jakie macie zdanie jeśli chodzi o tego typu zabiegi?

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *