Shadow

Letni spacer z przyjemnością i bez stresu

Spacer we dwoje to przedsięwzięcie nie wymagające większej logistyki. Inaczej ma się rzecz ze spacerem we troje lub czworo, szczególnie jeśli trzeci i czwarty członek wyprawy to małe dzieci, które nierzadko nie umieją jeszcze chodzić lub szybko się męczą chodzeniem. Jak sprawić by przyjemnie, bezstresowo spędzić letnie popołudnie?

Chusta czy nosidełko?

Ostatnimi czasy bardzo popularne są chusty i wszelakie nosidełka. Nie wszystkie są dostosowane do małych dzieci i trzeba się dobrze zastanowić czy warto je kupować. Generalna zasada jest taka, że dziecko zawsze powinno być zwrócone twarzą do rodzica, niezależnie od tego, czy jest noszone przez rodzica z przodu czy z tyłu. Druga rzecz, na którą koniecznie trzeba zwrócić uwagę, szczególnie w przypadku niemowlaków to czy dziecko w chuście bądź nosidełku przybiera prawidłową postawę tzw. żabkę. Jest to bardzo ważne ze względu na możliwość uszkodzenia stawów biodrowych. I przy tym wszystkim nie można sobie nie zadać pytania: czy spacer z dzieckiem w chuście bądź nosidełku naprawdę będzie przyjemny zarówno dla rodzica jak i dla dziecka? O ile dorosły prawdopodobnie nie padnie pod kilkukilogramowym ciężarem, to dziecko ma prawo być zmęczone niezmienną pozycją.

Dobry wózek

Na szczęście poza chustami i nosidełkami są jeszcze wózki. Wózki spacerowe mają to do siebie, że pozwalają dziecku swobodnie rozglądać się po otoczeniu, nie krępują ruchów malca, dają więcej swobody rodzicom i przede wszystkim stanowią dodatkowy środek transportu dla licznych niezbędnych małemu podróżnikowi akcesoriów. O ile dwoje dorosłych może wyjść na spacer jedynie z przysłowiową paczką chusteczek to dziecko z pewnością będzie potrzebowało w drodze więcej. Jedzenie, picie, pampersy, chusteczki, ubranka na zmianę, zabawki, parasolka na wypadek słońca, folia na wypadek deszczu… Doprawdy kupując wózek trzeba baczną uwagę zwracać na pojemność kosza znajdującego się pod nim. Warto też dopytać czy w komplecie z wózkiem jest torba. Oczywiście nie można zapomnieć także o komforcie dziecka. Wygodne siedzisko, dobre resory, duże koła na grubych oponach – to wszystko sprawia, że pchanie wózka nie jest problemem dla rodzica a i dla malucha spacer stanowi czystą przyjemność.

Kupno wózka to nie lada wyzwanie. Sklepy stacjonarne i internetowe prześcigają się w coraz to bardziej zaskakujących ofertach. Trudno się w tym odnaleźć. Jednak niewątpliwie dobre wózki spacerowe można znaleźć na scandinavianbaby.pl.

 

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *