Shadow

Makijaż a’la Kim Kardashian

kim makijaz

Można jej nie lubić, można krytykować za styl życia, ale jednego nie da się  jej wytknąć. Jej makijaż zawsze jest perfekcyjny.  Zdradzimy Ci kilka trików, co zrobić, by wyglądać jak ona!

Kim Kardashian nie zawsze wyglądała tak perfekcyjnie. Jednak odkąd jej makijażystą został Mario Dedivanovic została prawdziwą ikoną, a większość kobiet na świecie marzyła o jej makijażu. I nie ma się co dziwić, bo jest on dobrany tak, by podkreślić wszystkie walory kobiecej twarzy, a jednocześnie wyglądać jak najbardziej naturalnie – choć użyte zostało mnóstwo kosmetyków, efekt wcale nie wydaje się przerysowany. Jak więc wykonać jej makijaż krok po kroku?

Idealny kontur twarzy

Kim słynie z perfekcyjnie wykonturowanej twarzy. Aby osiągnąć taki efekt, Mario Dedivanovic używa dwóch rodzajów podkładów, jasnego i ciemnego. Jeśli więc chcemy wykonać podobny makijaż, podkład ciemniejszy o 2-3 tony od naszej karnacji nakładamy na boki twarzy, wokół jej owalu, pod kości policzkowe i na boki nosa. Jaśniejszy – na środek czoła i policzków, brodę oraz grzbiet nosa. Wszystko rozcieramy gąbeczką lub pędzlem aż do zatarcia granic i koniecznie przypudrowujemy, by utrwalić efekt.

Spojrzenie godne Kleopatry

Celebrytka jest znana z pięknych, orzechowych oczu i długich rzęs. Aby uzyskać efekt głębokiego spojrzenia, również wykonujemy trik z cieniowaniem, ale przy użyciu pudrowych kosmetyków. Jasny cień w kolorze szampana nakładamy na powiekę ruchomą, a powyżej załamania nanosimy brązowy lub popielaty – to da efekt głębi i powiększy nasze oko. Koniecznie rozświetlamy też miejsce pod brwią, co optycznie je podniesie. Kim ma przedłużone rzęsy i często nosi sztuczne – nie polecamy jednak tej metody, bo bardzo osłabia naturalne włoski – zamiast tego zaopatrzmy się w odżywkę do rzęs, na przykład Realash, która również zapewni nam rzęsy a’la Kim. Zawiera naturalne wyciągi roślinne i już po 3 tygodniach codziennej aplikacji będziemy się cieszyć rzęsami, które będą znacząco dłuższe, gęstsze i wzmocnione. Taka odżywka do rzęs, aplikowana codziennie wieczorem, pozwoli nam cieszyć się piękniejszymi rzęsami już po trzech tygodniach stosowania

Pełne, naturalne usta

Gdy makijaż oka mamy wykonany, pora podkreślić usta. Kim zawsze używa pomadek w odcieniach karmelu, beżu, ewentualnie naturalnego różu, a przed jej nałożeniem nakłada konturówkę w pasującym odcieniu, zaznaczając cały kontur ust. Pamiętajmy, że nie zawsze kończą się one tam, gdzie czerwień wargowa, czasem mamy jeszcze przedłużoną linię, która jest już w kolorze naszej skóry – ale jeśli kontur ust na to wskazuje, powinnyśmy również zaznaczyć ten obszar. Na środek dolnej wargi obowiązkowo nakładamy odrobinę błyszczyka, co uwypukli nasze usta, zaś kontur od zewnątrz obwodzimy dodatkowo jasnym korektorem, perfekcyjnie go rozcierając. Jaśniejszy kolor dookoła optycznie je powiększy.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *