Shadow

Leginsy sportowe damskie – w jaki sposób je dobrać do sylwetki?

legginsy-damskie-extreme-hobby-teddy-bear

W dobie wszechobecnego trendu, dotyczącego zdrowego stylu życia oraz aktywności fizycznej, bieganie oraz inne dyscypliny sportu stały się bardzo popularne. Rzadko zdarza się, aby podczas wieczornego spaceru nie napotkać biegaczy, rowerzystów, czy uprawiających nordic walking. Sport stał się tak popularnym hobby, że przeznaczony dla niego dział stał się obowiązkowy dla sklepów odzieżowych.

Dlaczego leginsy?

Sportowy strój powinien spełniać wiele wymagań, ale najważniejsze jest, by był wygodny. Nawet jeśli dopiero zaczynamy naszą przygodę z ćwiczeniami, albo trenujemy od czasu do czasu, musimy mieć pewność, że nasze ruchy nie będą skrępowane. Ubrania muszą być zatem elastyczne, pozbawione zamków i guzików. Okazało się, ze leginsy, będące must have każdej kobiety, idealnie nadają się na element sportowego stroju. Należy zwrócić uwagę na ich grubość, elementy odblaskowe i układ szwów. Dodatkowy komfort uzyskamy wybierając leginsy z szerokim pasem w biodrach, zapobiegającym zsuwaniu się.

Dopasowanie stroju to podstawa.

Mimo szerokiego wyboru sklepów internetowych, lepiej decydować się na firmy takie jak Sensei Shop, które posiadają również sklepy stacjonarne. Strój sportowy po prostu musi dobrze leżeć więc jego przymiarka jest koniecznością. Kiedy już znamy swój dokładny rozmiar w konkretnej firmie, możemy pozwolić sobie na zakup internetowy. Kobiety mają tendencję do zaniżania swojego rozmiaru i często robią sobie krzywdę, chcąc udowodnić, że „wejdą w eskę”. Efekt? Zamiast dopasowania leginsów do kształtu nóg, następuje podkreślenie niedoskonałości, nogi są ściśnięte, a tuż nad pasem biodrowym tworzą się nieestetyczne boczki.

Optyczne zabiegi czynią cuda!

Zabiegiem, który pomoże dopasować leginsy do sylwetki jest dobór odpowiedniej długości odzieży. Dziewczęta o grubszych łydkach powinni decydować się na modele sięgające długością kostek, co optycznie wysmukli nogi. Nogawki powinny kończyć się w butach, tak, by ich zakończenie było niewidoczne. Zabieg ten jest również zalecany dla kobiet posiadających zbyt wysunięte kostki (tzw. ostrogi). Ważną rolę pełni również kolor, jeśli celem jest wyszczuplenie nóg, dobrze sprawdzą się ciemne kolory z jeszcze ciemniejszymi lampasami, biegnącymi przez całą długość nogawek. Jeśli natomiast mamy do czynienia z kształtem nóg układającym się w literę X, decydowanie się na podłużne wzory jest wręcz niedopuszczalne.

Wygoda i jeszcze raz wygoda.

Im lepiej strój przylega do naszego ciała, tym większą wygodę osiągniemy. Dziewczęta, cieszące się szczupłą sylwetką (nie uprawiamy sportu tylko po to, aby schudnąć), mogą dobierać do leginsów obcisłe koszulki. Jeśli problemem jest za duży brzuszek, należy wybierać wśród leginsów, posiadających jak najszerszy, rozciągający się pas biodrowy, który zapobiegnie wylewaniu się i trzęsieniu nadmiaru masy podczas ruchu. Na pierwszy rzut oka, kieszonki w leginsach mogą się wydawać przydatne, jednak noszenie w nich telefonu czy odtwarzacza MP3 może okazać się niekomfortowe podczas treningu. W tym celu bardzo dobrym rozwiązaniem jest noszenie dobrze wyregulowanej saszetki na biodrach (tzw. nerki).

Pływanie, rower czy jogging to najpopularniejsze dyscypliny sportu. Aby jednak codzienny trening nie zaczął być nudny, zaleca się urozmaicenie wykonywanych ćwiczeń. Alternatywą dla popularnych dyscyplin są przykładowo sztuki walki, które również wymagają odpowiedniego stroju, oferowanego przez Sensei Shop. Należy pamiętać, że tylko regularny trening przyniesie zamierzone efekty.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *