Shadow

Czym kierować się wybierając gabinet zajmujący się rekonstrukcją zgryzu?

smile

Zdrowy uśmiech to prawdziwy krzyk mody. Celebryci nie szczędzą uśmiechów na każdym ujęciu, a blask ich idealnie równych i doskonale białych zębów przyciąga uwagę nas wszystkich. Piękny uśmiech to oznaka radości, a także dobre samopoczucie i pewność siebie.

Podążając za trendami wielu z nas decyduje się na zabiegi wybielania zębów oraz rekonstrukcji zgryzu. Tych pierwszych można wykonać w zdecydowanej już większości gabinetów stomatologicznych. Są one coraz bardziej popularne i łatwiej dostępne. Natomiast znalezienie dobrego miejsca dla korekty zgryzu jest większym wyzwaniem, gdyż jest ich w Polsce znacznie mniej, a warunkiem koniecznym by zdecydować się na dany gabinet albo klinikę jest najwyższa jakość oferowanych usług.

Prawidłowy zgryz to nie tylko piękny wygląd, ale także poprawa jakości życia poprzez redukcję wad wymowy, łatwiejsze spożywanie pokarmów i możliwość zachowania higieny jamy ustnej w każdym jej zakamarku, co pozytywnie wpływa na samopoczucie pacjenta. Nie wolno zapomnieć, że dla zachowania zdrowego i estetycznego uśmiechu należy regularnie myć zęby.

Bardzo ważnym czynnikiem zachowania zdrowego uzębienia jest prawidłowa relacja zwarciowa górnej szczęki z dolną. Są sytuacje, w których rekonstrukcja zgryzu jest koniecznością – za wysokie lub za niskie wypełnienie zęba przy wykonaniu koron lub mostów dopasowane są one do warunków zgryzowych pacjenta nabytych przez lata, a bardzo rzadko są one prawidłowe. Czasami wywołuje to dokuczliwe dolegliwości jak bóle mięśni żujących, bóle stawu skroniowo-żuchwowego, trzaski, przeskakiwania, bóle głowy, karku i barków. Nieleczone wady zgryzu mogą doprowadzić do poważnych konsekwencji i z biegiem czasu do coraz większego zniszczenia zębów.

Coraz liczniejszą grupę stanowią osoby, które decydują się na poprawę uzębienia  w celach wyłącznie estetycznych. W takiej sytuacji należy powierzyć swój zgryz specjalistom, którzy zaproponują odpowiednie rozwiązanie (stomatologia-mierzyn.pl). Warto przyjrzeć się także uzębieniu naszych dzieci (szczególnie w okresie wymiany zębów mlecznych na stałe) i zabrać je do ortodonty, gdyż leczenie jest wtedy znacznie łatwiejsze, krótsze i tańsze niż u dorosłych, kiedy często pojawia się konieczność wprowadzania bardzo skomplikowanych rozwiązań dla uzyskania oczekiwanych efektów.

W zależności od wielkości i stopniu skomplikowania wad zgryzu na rynku oferowane są różne, niemalże indywidualnie dostosowane usługi. Całkowita rekonstrukcja zgryzu polega na przywróceniu naturalnych prowadzeń kłowych, przy równoczesnej poprawie estetyki. Zakres zabiegów stomatologii estetycznej obejmuje również kosmetyczne korony i licówki. Dla uzupełnienia zarówno pojedynczych jak i szerszych braków w uzębieniu stosuje się implantologię. Zupełną nowością w tym zakresie są implanty cyrkonowe, które zastępują stosowane wcześniej tytanowe. Implanty cyrkonowe przypominają naturalną tkankę zębów i są bardziej odporne na ścieranie (stomatologia-mierzyn.pl). Niestety niewiele klinik w Polsce ma je w swojej ofercie, a są produktem bardzo nowoczesnym i znacznie lepszym niż poprzednie.

Przy wyborze gabinetu stomatologicznego trzeba zwrócić szczególną uwagę na stosowane materiały oraz wykorzystywane technologie. Ceny tego typu zabiegów są stosunkowo wysokie (od ok. 2000zł za implant) i często mocno się różnią w poszczególnych gabinetach. Warto je zweryfikować i podjąć rozsądna decyzję w zakresie relacji jakości do ceny.

 

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *