Shadow

Kuchnia połączona z salonem w małym mieszkaniu- czy warto brać pod uwagę takie rozwiązanie?

Kuchnia to kluczowe pomieszczenie w każdym domu i mieszkaniu. Jest to miejsce gdzie nie tylko przyrządzamy posiłki, przechowujemy żywność, ale również miejsce spotkań w gronie rodzinnym i wspólnego biesiadowania. Warto więc, temu pomieszczeniu poświęcić przy aranżacji nieco więcej uwagi i zaangażowania.

Z tego względu, że kuchnia stanowi najważniejszy punkt w każdym mieszkaniu, to koniecznie musi być urządzona wygodnie, funkcjonalnie i estetycznie.

Niestety w małych mieszkaniach kuchnie są zazwyczaj małych rozmiarów i ciężko w nich nawet zmieścić podstawowe sprzęty i szafki. Gdzie tu myśleć o wygodnym blacie roboczym, o wspólnym przygotowywaniu posiłków czy też wstawieniu stołu, który pomieści całą rodzinę.

W takim przypadku warto rozważyć opcję połączenia kuchni z salonem lub dużym pokojem. Oczywiście warunkiem tu jest zabudowa techniczna mieszkania, gdyż trzeb sprawdzić czy ściana łącząca oba pomieszczenia jest ścianą działową. Nigdy bowiem nie wyburzamy ścian nośnych.

Tym Prostem, czyli połączeniem kuchni z salonem uzyskamy jedno wielkie i przestronne pomieszczenie. Oczywiście zachowujemy odrębne strefy: kuchenną i salonową, jednak oddzielamy je tylko delikatnie i umownie. Idealnie sprawdzi się w tej roli dodatkowa szafka, barek czy też wygodny stół dla całej rodziny.

Przy urządzaniu takie otwartej kuchni musimy pamiętać o tym, aby dopasować ją stylistycznie do salonu. Meble więc lub ściany powinny mieć jakiś element wspólny i oczywiście być muszą w jednym stylu.

Szafki najlepiej aby były z pełnymi drzwiami, tak aby nie było widać ich zawartości. Tak zaprojektujmy meble, aby wszystkie akcesoria kuchenne znalazły tam swoje miejsce. Pamiętajmy o tym, że im mniej rzeczy na blacie kuchennym, tym większy porządek.

W kuchni połączonej z salonem bardzo ważną rolę ogrywają sprzęty kuchenne. Muszą one być ciche, zatem przy zakupie sprawdzamy poziom hałasu. Elegancko będzie, gdyż będą one schowane w szafkach, zatem kupujemy sprzęt do zabudowy.

Nie wolno nam zapominać o dobrej wentylacji i o dobrej jakości okapie kuchennym. Jest on niezwykle istotny w każdej kuchni, ale w takiej otwartej na salon wręcz niezbędny. Musi on być cichy, wydajny i mieć estetyczny wygląd.

Konieczne też jest odpowiednie połączenie podłóg – można zrobić kafle po całości lub też połączyć je z panelami. O układaniu paneli poczytacie tutaj.

Poprzez takie połączenie małej kuchni z salonem uzyskamy wygodną przestrzeń dla całej rodziny. Będziemy mieć miejsce do wspólnego przygotowywania posiłków, konsumowania i wspólnego spędzania czasu. Tego w rodzinie nigdy za wiele, dlatego tak istotne jest, aby dopasować dom, mieszkanie do potrzeb swojej rodziny.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *