Shadow

Jaki kolor ścian jest modny we wnętrzach?

Kolor bardzo zmienia każde wnętrze, dodaje mu wyrazu i charakteru. Kolorem możemy też zmieniać proporcje danego wnętrza i stwarzać odpowiedni nastrój. Przy stosowaniu kolorów we wnętrzach pamiętajmy jednak o tym, że będą one dobrze prezentować się we wnętrzu tylko wtedy, gdy dobrze je dopasujemy do naszych mebli i całego pomieszczenia. To nie jest proste i dlatego niekiedy warto postawić na barwy neutralne, które łatwiej dopasować do całości wnętrza.

Jaki kolor ścian jest obecnie najmodniejszy?

Po neonowych kolorach, beżach i szarościach na naszych ścianach zakrólowała śnieżna biel. Kolor bardzo neutralny i pasujący do każdego wnętrza. Dodatkowo barwa ta rozjaśni i powiększy każde wnętrze, co jest niezwykle istotne szczególnie w małych mieszkaniach i domach.

Pomalowanie ścian na biało pozwoli nam wyeksponować ciekawe meble a także dodatki. Jest to również idealne tło dla modnych ostatnio tapet i fototapet czy obrazów.

Białe wnętrza są obecnie najmodniejsze. Często łączy się je również z białymi meblami i dodatkami. Gdy doda się do tego elementy stalowe, to uzyska się wnętrze bardzo nowoczesne i sterylne. Takie zestawienie barw i faktur sprawi, że wnętrze będzie bardzo zimne, surowe i nieprzyjemne. Aby uniknąć tego efektu, musimy starannie dobrać dodatki i zróżnicować ich fakturę. Nawet jeżeli wszystko w pomieszczeniu będzie białe, a wprowadzimy do wnętrza miękkie i puszyste dywany, grube faktury na poduszkach, miękkie zasłony, zwiewne woale, to od razu zrobi się o wiele przytulniej i cieplej.

Warto zastanowić się również nad wprowadzeniem delikatnych akcentów drewnianych, które dodatkowo ocieplą wnętrze i dodadzą mu charakteru.

Kolor biały idealnie sprawdzi się zarówno w małych jak i w dużych pomieszczeniach. Przy malowaniu musimy jednak być bardzo ostrożni i z rozwagą wybierać farbę. Wybierajmy farby dobre jakościowo i znanych producentów, gdyż tylko one zapewnią nam dobre krycie, śnieżną biel i nie będą żółknąć. Do małych pomieszczeń idealnie sprawdzą się też farby, które obijają światło i dzięki temu trikowi pomieszczenie będzie się prezentować jeszcze lepiej.

W miejscach narażonych na zabrudzenia, jak przedpokój czy kuchnia, warto zastanowić się nad zastosowaniem farb zmywalnych, które są o wiele bardziej praktyczne i ekonomiczne.

Choć niewątpliwie kolor biały króluje obecnie na salonach, to wyraźnie widać, że trzeba bardzo ostrożnie postępować nawet z neutralną bielą. Aby uzyskać oczekiwany efekt, to najpierw trzeba zrobić dokładny plan działania i spokojnie się nad wszystkich zastanowić.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *