Shadow

Kosmetyki do opalania dla dzieci – jak chronić dziecko przed szkodliwym promieniowaniem?

Właściwa ochrona przed słońcem to gwarancja zdrowej skóry w przyszłości. Dlatego tak ważnym jest, aby zadbać o nią już od najmłodszych lat. Doskonale wiedzą to dermatolodzy, którzy biją na alarm. Promienie słoneczne mogą wywoływać stany zapalne skóry, które mogą prowadzić do zmian o charakterze nowotworowym. Ponadto promienie słoneczne przyśpieszają starzenie skóry, co w przyszłości owocuje nieestetycznymi przebarwieniami i deformacjami. Szczególnie zagrożone są niemowlęta i małe dzieci, u których nadmiar słońca może nawet prowadzić do poważniejszych konsekwencji, np. wywołać udar słoneczny. Ja chronić swoje dziecko przed słońcem podczas zbliżającego się sezonu letniego?

Zdaniem lekarzy malutkie dzieci nie powinny w ogóle być wystawiane na działanie promieni słonecznych bez odpowiedniej ochrony – kremów z wysokim filtrem, kapelusika czy czapki z daszkiem. Już zaledwie kwadrans na pełnym słońcu powodować może poparzenie i nieprzyjemne zaczerwienienia. Dlatego tak ważnym jest, aby filtr zastosować około pół godziny przed wyjściem na zewnątrz. Które filtry zatem będą najlepsze? Na sklepowych półkach mamy ogromny przekrój dostępnych produktów, jest więc w czym wybierać. Na co warto zwrócić uwagę? Przede wszystkim na wartość SPF. Dla dzieci najbardziej optymalna wartość to minimum 50 SPF. Warto zwrócić także uwagę na opis słowny, gdyż  SPF obejmuje tylko UVB.  Opis słowny obejmuje zarówno UVB jak i UVA czyli pełny zakres promieniowanie ultrafioletowego, przed którym należy się chronić. Bardzo dobre kremy znaleźć możemy np. w ofercie marki Dermedic, które tworzone są pod okiem dermatologów i specjalistów delikatnej skóry niemowlęcej, są więc całkowicie bezpieczne i dają pełną ochronę. Dostępne są filtry, mleczka czy emulsje, a więc każdy znajdzie odpowiednią dla siebie formułę. Produkty po za ochroną przed promieniami UV doskonale nawilżają skórę, a dodatkowe składniki witaminowe poprawiają kondycję skóry, zmiękczają ją i łagodzą podrażnienia.

Warto również pamiętać, aby stosować filtry kilka razy w ciągu dnia, a przede wszystkich po kontakcie z wodą. Produkty Dermedic stosowane mogą być na skórę dzieci oraz dorosłych.

50g-BABY-LEW-Krem-ochronny-50

 

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *