Shadow

Jak zadbać o swoją skórę podczas opalania i po?

W okresie letnim, kiedy nasza skóra szczególnie narażona jest na działanie szkodliwego promieniowania – należy o nią odpowiednio zadbać. Skóra pamięta każdy promień słońca, a wszelkie ekspozycje na słońce bez odpowiedniej ochrony owocują przyspieszeniem starzenia się skóry, przebarwieniami czy poważniejszymi konsekwencjami zdrowotnymi jak nowotwór skóry. Wrażliwa, problematyczna cera wymaga szczególnej troski. Wszystkie czynniki zewnętrze podwójnie działają na ten typ skóry. Jak zatem odpowiednio zadbać o siebie podczas opalania i po?
Przede wszystkim na pomoc śpieszą nam filtry przeciwsłoneczne z wysokim czynnikiem SPF. Marka Dermedic stworzyła profesjonalną, specjalistyczną linię kosmetyków, przeznaczoną m.in dla osób, które borykają się z problemem pękających naczynek. Krem z filtrem 50 SPF zawiera kompleks roślinny – ekstrakty z arniki górskiej, oczaru, kasztanowca oraz winorośli. Taka kompozycja doskonale uszczelnia naczynia krwionośne, zmniejsza ich kruchość, działa przeciwzakrzepowo i przeciwrumieniowo.
Po całodniowym przebywaniu na zewnątrz warto również zapewnić naszej skórze odpowiednie nawilżenie, tu świetnie sprawdzą się wszelkiego rodzaju mleczka, które nie tylko zachowają odpowiednie nawilżenie skóry, ale także ją złagodzą i uspokoją. Zwróćmy uwagę czy w tego rodzaju produktach znajduje się np.mocznik, który świetnie sprawdza się w tej roli. Chłodzący balsam po opalaniu Sunbrella doskonale ukoi skórę po opalaniu. Usuwa wszelkie nieprzyjemne efekty uboczne, powstałe podczas ekspozycji na słońcu – suchość skóry, szorstkość, zaczerwienienie. Kiedy jesteśmy już pięknie i zdrowo opaleni zadbać możemy o podtrzymanie tego efektu, stosując masło do ciała Dermedic, intensyfikujące opaleniznę, który dzięki swoim składnikom aktywnym dodatkowo nawilża i łagodzi skórę.
Warto pamiętać, aby stosować kremy z filtrem co najmniej 15 minut przed ekspozycją na słońce. Zapewni to lepsze wchłonięcie produktu, a co za tym idzie – lepszą ochronę. Wszelkie kremy z filtrem, mleczka czy olejki należy stosować kilka razy w ciągu dnia, w szczególności po każdorazowym kontakcie z wodą. Tylko odpowiednio zadbana skóra pozostanie piękna, młoda i jędrna przez cały rok!

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.