Shadow

Konsultantka ślubna – idealny pomysł na biznes dla kobiety

Niezależność finansowa, wysokie poczucie własnej wartości, rozwój osobisty i panowanie nad swoim życiem, to elementy, które są niezachwiane wówczas gdy pracujemy zawodowo.

U kobiet w momencie macierzyństwa ten proces ulega zachwianiu i często potem mamy trudność w odnalezieniu się na rynku pracy i w społeczeństwie. Aby do tego nie dopuścić, to warto cały czas pamiętać o tym, że przyjdzie wcześniej czy później moment, kiedy będziemy nie tylko musiały ale tez chciały powrócić na tory pracy zawodowej. Warto utrzymywać kontakt z byłym pracodawcą, z koleżankami z pracy i z kolegami. Warto zastanowić się nad nowymi kursami, tak aby podnieść swoje kwalifikacje lub też zastanowić się nad zmianą zawodu i kierunku swojego rozwoju.

Dobrym pomysłem dla każdej kobiety, która wraca po urlopie macierzyńskim na rynek pracy jest założenie własnej działalności gospodarczej. Obecnie jest wiele programów unijnych, które pomagają na starcie i wówczas można otrzymać nie tylko środki finansowe na założenie działalności ale także wsparcie merytoryczne, szkoleniowe i doradcze. To niezwykle istotne elementy na to, aby działalność była prowadzona zgodnie z przepisami i abyśmy mogły odnieść sukces finansowy i zawodowy.

Idealnym pomysłem na firmę dla każdej kobiety jest zawód konsultantki ślubnej. Znamy go wszyscy z amerykańskich filmów, gdyż w wielu krajach taki sposób organizacji ślubów jest przyjęty od bardzo dawna. W naszym kraju powoli ten sektor się rozwija i naprawdę warto pomyśleć o takiej firmie.

Konsultantka ślubna z prawdziwego zdarzenia musi być osobą otwartą, kontaktową, uczciwą i dyskretną. Zostaniemy bowiem dopuszczone bardzo blisko do życia rodziny państwa młodych i istotne jest, abyśmy bezwzględnie nie „wynosiły” na zewnątrz żadnych szczegółów z prywatnego życia.

Idealna konsultantka powinna mieć zmysł estetyczny, mieć wyczucie artystyczne i zdolności manualne. Koniecznie musi też umieć słuchać i umiejętnie podsuwać pomysły, tak aby wszystkie strony były zadowolone z realizacji.

Jeżeli nie mamy odpowiedniego wykształcenia a chcemy prowadzić taka firmę, to warto wybrać się na kursy, które przygotują nas do profesjonalnego wykonywania dekoracji ślubnych, bukietów i różnych ozdób.

Przy organizacji wesela wiele czynności będziemy zlecać zewnętrznych firmom, jednak warto samemu znać się na rzeczy, tak aby potem wymagać profesjonalizmu od innych.

Gdy zdecydujemy się na taką działalność, to pamiętajmy, że źródło naszego sukcesu tkwi w reklamie i poleceniach. Jeżeli zrobimy idealnie pierwszy ślub, to będzie to wspaniała reklama dla nas i naszej firmy. Spytajmy tylko zainteresowanych, czy możemy wszystkie dekoracje fotografować i pokazać publicznie. Idealnie mieć to zapisane w umowie.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *