Shadow

Home staging – idealny pomysł na własną firmę

Home staging jest znany w wielu krajach europejskich, a do nas po raz pierwszy zawitał stosunkowo niedawno. Pewnie wiele z nas oglądało konkurs i zmagania kandydatek na pracownika jednej ze znanych firm wnętrzarskich, która właśnie zajmuje się home stagingiem. Home staging jest znany w wielu krajach europejskich, a do nas po raz pierwszy zawitał stosunkowo niedawno. Pewnie wiele z nas oglądało konkurs i zmagania kandydatek na pracownika jednej ze znanych firm wnętrzarskich, która właśnie zajmuje się home stagingiem.

Ci, którzy jeszcze nie słyszeli i ci, co nie wiedzą, o co w tym wszystkim chodzi, to podpowiadamy, że home staging to dekoracja, przerobienie i odnowienie mieszkania, domu czy biura. Taka mała metamorfoza, aby wnętrze zyskało nowy, elegancki, neutralny i podobający się jak największej liczbie osób wygląd. Jest to taka mała inscenizacja, stworzona na potrzeby rynku nieruchomości, tak, aby łatwiej było daną nieruchomość sprzedać lub wynająć. Zatem wnętrze musi być odnowione, urządzone wygodnie, stylowo i według najnowszych kanonów mody. Do tego musi być neutralne w swoim wyglądzie i charakterze, tak, aby podobało się zarówno młodszym jak i starszym osobom. Nie może być w nim również żadnych osobistych rzeczy, zatem wszystko musi znaleźć swoje miejsce w szafach i komodach. Mieszkanie po takiej metamorfozie ma wyglądać dla kupującego tak, jakby było stworzone specjalnie dla niego.

W Polsce rynek nieruchomości jest bardzo trudny, dlatego ta nowa gałąź ma obecnie świetlaną przyszłość. Obecnie w skali kraju mamy zaledwie kilkanaście profesjonalnych firm zajmujących się tego typu działalnością. Mamy, więc spore szanse na sukces i naprawdę ciekawe zajęcie.

Aby zająć się profesjonalnie home stagingiem, to warto wybrać się na profesjonalny kurs, który bez problemu znajdziecie w Internecie. Obecnie w naszym kraju działają dwie profesjonalne firmy, które organizują szkolenia, dają na koniec stosowne certyfikaty, a także dają możliwość współpracy i możności działania pod ich sprawdzoną już marką. Warto zastanowić się nad tymi propozycjami, gdyż można nie tylko wiele się nauczyć, ale również zyskać profesjonalnego partnera a także i wsparcie w trudnych początkach.Szkolenia obejmują zarówno wykłady jak i działania praktyczne, także takie w domach pokazowych, gdzie samodzielnie lub w grupach dokonujemy pierwszych przemian. Jest to idealne ćwiczenie i sprawdzian dla zdobytych umiejętności.

Do tego typu zajęcia predyspozycje mają w szczególności kobiety, które mają zmysł estetyczny, takie, które interesują się wystrojem wnętrz, a także wszystkie osoby, które ukończyły kierunki artystyczne. W tej branży potrzebny jest zmysł estetyczny, zdolności manualne a także i zdolności negocjacyjne i organizacyjne. Musimy przecież uzgodnić i wynegocjować korzystna dla nas cenę za usługę, musimy zarobić my, jako firma, ale też musi zarobić i dobrze sprzedać mieszkanie nasz klient. Zatem nasza usługa musi być na jak najwyższym poziomie.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *