Shadow

Kilka sposobów na udekorowanie bramy garażowej

Automatic Garage Gate

Brama garażowa nie musi być szara i nieatrakcyjna wizualnie. Współczesne bramy są nie tylko wygodne i bezpieczne w użytkowaniu, ale również cechują się interesującym wzornictwem. Osoby zastanawiające się nad kupnem odpowiedniej bramy do swojego garażu mają możliwość wyboru bram wyróżniających się modernistycznym designem. Można zdecydować się także na mniej popularne, ale nadal produkowane bramy o tradycyjnym, a nawet staromodnym wyglądzie.

Obecnie najbardziej popularnymi bramami garażowymi są bramy automatyczne, wśród których wyróżnia się m.in. bramy segmentowe i przesuwne. Duży wybór bram segmentowych znajduje się w ofercie producenta, firmy Ryterna, która ma swoją siedzibę w Czosnowie w woj. mazowieckim. Jest to międzynarodowa firma, specjalizująca się w wytwarzaniu bram garażowych i przemysłowych oraz bram z serii design. Jest to marka znana nie tylko w Polsce, ale i w całej Europie. Produkty firmy są dokładnie opisane na stronie internetowej ryterna.pl.

Cechami szczególnymi bram Ryterna jest ich niebanalna stylistyka i wszechstronna funkcjonalność. Produkty firmy dostosowane są do wymagań wielu grup klientów. Bramy produkowane są na zamówienie, a klient ma możliwość wybrania wymiaru i koloru wg swoich potrzeb i upodobań. Dzięki temu projekt bramy jest w pełni dostosowany do jego oczekiwań.

Wybierając bramę garażową warto dopasować jej stylistykę nie tylko do samego garażu, ale również do stylistyki całego budynku, jeśli garaż jest połączony z domem. Do budynków w minimalistycznym miejskim stylu świetnie pasują bramy z przetłoczeniami górnymi. Jest to panel z jednym tłoczeniem. Przetłoczenia górne to nowe rozwiązanie wyróżniające się awangardowym designem. Bardziej popularne są przetłoczenia niskie. Są to wąskie, poziome tłoczenia co 10 cm, które nadają bramie świeży, uniwersalny wygląd. Ten typ bram doskonale komponuje się z praktycznie każdym rozwiązaniem architektonicznym budynku i nadaje mu ponadczasowy wygląd.

Do popularnych modeli bram garażowych należą także bramy z przetłoczeniami wysokimi. Są to szerokie poziome tłoczenia na każdym panelu, szczególnie dobrze komponujące się z kolorem drewnopodobnym. Jest to klasyczny typ bram, cechujący się eleganckim wyglądem. Świetnie wygląda z panelami i okienkami.

Do udekorowania bramy garażowej mogą zostać użyte również kasetony. Ułożone równomiernie, symetryczne, nadają bramie charakterystyczny, tradycyjny wygląd. Świetnie komponują się z garażami o zaokrąglonym sklepieniu. Są idealnym dopełnieniem budynków zaprojektowanych w stylu klasycznym.

Tradycyjnym wyglądem cechują się również bramy w stylu retro, które są oryginalne i niepowtarzalne. Występują we wszystkich rodzajach przetłoczeń, ale najlepiej komponują się z tłoczeniem niskim. Bramy te zostały wykonane z wysoką dbałością o detale. Dla osób ceniących tradycyjny styl i klasyczne rozwiązania interesującą propozycją są również bramy typu wrota. Można je udekorować różnymi modelami okienek. Duża różnorodność rozmiarów oraz modeli okien i okienek zapewnia wiele ciekawych możliwości urozmaicenia bramy.

Możliwość wyboru odpowiedniego dla siebie typu bramy w dowolnych wymiarach i kolorze daje producent bram garażowych, firma Ryterna. Z myślą o najbardziej wymagających klientach, którzy cenią sobie oryginalność i indywidualność, producent stworzył serię bram design. Tym, co je wyróżnia, jest niepowtarzalny wzór ze stali nierdzewnej. Wzór można wybrać spośród gotowych projektów albo stworzyć własny. Aplikacje podkreślają styl klienta i nadają bramie wyjątkowy charakter. Zdjęcia i opisy bram z serii design i innych typów bram garażowych są umieszczone na stronie internetowej ryterna.pl.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *