Shadow

Bieżnia a odchudzanie

Każdy, kto walczył z nadwagą lub otyłością dokładnie wie jak trudna to jest walka. Często jest to walka nierówna, gdyż zabieramy się za odchudzanie bez należytego przygotowania, odpowiedniej wiedzy i znajomości zagadnień dietetyki i racjonalnego odżywiania. Aby zatem nasze odchudzanie było efektywne, zdrowe i przyniosło oczekiwane rezultaty, to warto zaopatrzyć się w różne przyrządy do ćwiczeń, które pomogą nam w gubieniu kilogramów i umilą ten trudny, zwłaszcza na początku czas.

Idealnym urządzeniem do odchudzania jest właśnie bieżnia. Bez wychodzenia z domu, bez względu na pogodę możemy o każdej porze dnia i nocy ćwiczyć. Warto zainwestować w taki sprzęt, choć oczywiście można z niego również skorzystać na siłowniach.

Bieżnie posiadają regulację, zatem początkujący może sobie ustawić spokojniejszy bieg czy nawet spacer, a osoby zaawansowane mogą ćwiczyć na wyższych biegach. Pamiętajmy o tym, że organizm zaczyna spalać tłuszcz dopiero po 15-20 minutach treningu, dlatego też warto ćwiczyć na bieżni przynajmniej po 40 minut dziennie.

Bieżnie posiadają amortyzację, dlatego też biegając na nich nie obciąża się stawów tak jak przy biegach w terenie. Idealne rozwiązanie również dla osób po kontuzjach i urazach. Przed rozpoczęciem każdej sesji na bieżni, trzeba pamiętać o odpowiedniej rozgrzewce, tylko wówczas trening będzie efektywny i nie nabawimy się zakwasów. Kilka pajacyków, przysiadów, wymachów rąk i możemy wskakiwać na bieżnię.

Aby ćwiczenia przyniosły oczekiwane efekty to najlepiej ćwiczyć trzy razy w tygodniu z odstępami na odpoczynek dla stawów i mięśni.

Dodatkowo należy stosować niskokaloryczną dietę i jadać regularnie, małe posiłki. Duże ilości warzyw, owoców i wody niegazowanej sprawią, że szybko zaczniemy gubić zbędne kilogramy.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *