Shadow

Jeans zawsze na topie

jeans-1010327_1280

Historia jeansu sięga drugiej połowy XVIII wieku, choć podobny materiał był stosowany już nieco wcześniej. Zupełnie przypadkowo zaczęto z niego szyć spodnie, gdyż w pierwotnym zamiarze miały to być namioty. Interes nie wypalił i trzeba było coś zrobić z materiałem. Spodnie z mocnego materiał szybko zyskały popularność i stały się podstawowym elementem garderoby marynarzy, robotników czy pracowników farm.

Z biegiem lat producenci zaczęli szyć z tego materiału spodnie, które zaczęto nosić nie tylko do pracy, ale również na większe okazje. Od tego momentu spodnie jeansowe stały się ulubionym i obowiązkowym elementem garderoby zarówno kobiet jak i mężczyzn, dzieci i dorosłych. Tak jest do dnia dzisiejszego i zwarzywszy na specyficzna urodę i wygodę odzieży z tego surowca, raczej nigdy to się nie zmieni.

Sezonowo trendy na odzież jeansową nasilają się lub zmniejszają. Jednak zawsze w dobrym guście będzie założenie dobrej jakości jeansów, co nie znaczy wcale, że modnie jest aby ubrać się tak od stóp do głów.

Choć obecnie jeans święci swoje tryumfy i na pokazach znanych projektantów widzimy modelki i modeli od stóp do głów ubranych w jeans, to wcale nie znaczy, że wszyscy w nim będą dobrze i stosownie wyglądać. Należy pamiętać, że z aktualnych trendów należy przyswajać do swojej garderoby tylko to co pasuje dla naszego typu urody i sylwetki.

Łączmy zatem jeans z innymi materiałami i fakturami, a zyskamy bardzo modny look.

Jeans najbardziej kojarzy się z wygodnymi spodniami, choć ostatnio modne są z niego również kurteczki, marynarki, torby, tenisówki czy koszule.

Co też niezwykle ważne, odzież jeansową możemy ubrać praktycznie na każdą okazję, musimy tylko odpowiednio ją połączyć z pozostałymi elementami stroju. Powycierane jeansy fantastycznie bowiem będą wyglądać zarówno do trampek i podkoszulka, ale również do wysokich szpilek i eleganckiej koszuli.

Tak czy siak każdy z nas powinien mieć w swojej szafie przynajmniej jedną parę dobrej jakości jeansów, które przydadzą się z całą pewnością na niejedną okazję.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *