Shadow

5 klasyków, które muszą być w każdej szafie

clothes-hangers-582212_1280

Nie od dziś wiadomo, że kobiece szafy pękają w szwach. Jednak gdy przychodzi czas na wielkie wyjście, to zazwyczaj nie mamy co na siebie włożyć. Czy zatem kobiety przesadzają, czy naprawdę wśród tych fatałaszków nie ma nic do ubrania na ważniejsze wyjścia? Zastanówmy się zatem nad tym problemem wspólnie.

Gdybyśmy przejrzeli kilka kobiecych szaf to faktycznie na pierwszy rzut oka zobaczymy mnóstwo ubrań, jednak całkowicie do siebie niepasujących. I tutaj jest największy dylemat, gdyż z takiej garderoby ciężko potem zrobić jakieś konkretne zestawy, niestety zawsze coś będzie brakować i nie pasować.

Większość kobiet kupuje odzież pod wpływem impulsu i nie zastanawia się, na jaką okazję to włoży i czy będzie to pasować do reszty garderoby. Wystarczy, że coś nam wpadnie w oko na wystawie i za chwilę ląduje to w naszej szafie. Musimy więc nauczyć się robić zakupy z rozmysłem i zawsze zastanawiać się czy dana rzecz pasuje, choć do dwóch, które już są w naszej szafie.

Kolejna sprawa to kupowanie odzieży dobrej jakości i o klasycznym charakterze. Taka odzież nigdy nie wyjdzie z mody i zawsze będzie z niej można tworzyć ciekawe zestawy. Wystarczy dołożyć modny dodatek i mamy gotowy strój do wyjścia.

Każda kobiet powinna mieć w swojej szafie pięć podstawowych, klasycznych ubrań, które można łączyć w różne zestawy. Pierwszy klasyk to oczywiście mała czarna. Przyda się zarówno na elegancki wieczór jak i na zakupy. Na wieczorne wyjście wystarczy do niej założyć szpilki i elegancką biżuterię, a na co dzień klapki, sznur korali i kurteczkę jeansową.

W każdej szafie muszą znaleźć się również klasyczne i dobrej jakości jeansy, które pasują praktycznie na każdą okazję i do wszystkiego.

Trzeci z klasyków to biała koszula i tutaj również warto nieco zainwestować i kupić taką dobrej jakości. Będzie pasować do jeansów, do ołówkowej spódniczki na służbowe spotkanie, a także do spodni typu rurki na kawę z przyjaciółmi.

Kolejna niezbędna rzecz w szafie każdej kobiety to klasyczny żakiet. Najlepiej taki w neutralnym kolorze i tutaj najlepiej sprawdzi się czerń, szarość czy granat.

Ostatni z klasyków to biały top, który założymy zarówno do szortów na lato, pod żakiet, czy pod koszulę jeansową.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *