lexus

Ulubiony kolor, wygodne wnętrze czy kompaktowe wymiary? Teraz kobiety biorą pod uwagę nie tylko te parametry przy wyborze odpowiedniego samochodu dla siebie. Również dołączają do nich bezpieczeństwo, oszczędność i niezawodność.

Chociaż nadal pokutuje przekonanie o tym, że kobiety są niezbyt dobrymi kierowcami, to jednak w rzeczywistości powodują mniej wypadków niż mężczyźni. Jeżdżą ostrożniej i przez to nie stwarzają tak dużego zagrożenia na drodze. Są również przezorne w wyborze właściwego samochodu dla siebie. Analiza przeprowadzona przez serwis internetowy LeaseTrader.com pokazuje, że kobiety przede wszystkim szukają samochodów bezpiecznych, a także niezawodnych i oszczędnych w eksploatacji.

Bezpieczeństwo na co dzień

Samochody z poduszkami powietrznymi, mające dobre wyniki w testach zderzeniowych, posiadające nowoczesne wyposażenie wpływające na bezpieczeństwo jazdy – to ważne kryteria doboru nowych samochodów przez kobiety. Dotyczy to również jazdy z dziećmi, ponieważ to często kobiety odwożą je do przedszkoli i szkół.

Dlatego przy zakupie samochodu warto sprawdzić między innymi testy zderzeniowe Euro NCAP. Bezpieczny samochód musi być również wyposażony w system ABS (montowany jest on we wszystkich nowych samochodach sprzedawanych na terenie UE), również przyda się system ESP, który odpowiada za stabilny tor jazdy i zapobiega poślizgom. W nowoczesnych pojazdach można spotkać się również z asystentami zmiany pasa ruchu, inteligentnymi tempomatami, systemami wspomagającymi hamulce.

Oszczędność i niska awaryjność

Samochody, które zbyt dużo palą i wymagają drogich części zamiennych, także nie są lubiane przez kobiety. Chętniej kupują one samochody oszczędne i niezawodne, które mogą bez problemów służyć latami, a warsztaty odwiedzać tylko w celu okresowego przeglądu.

Nowe samochody do 80 tys. to pełna gama modeli, dlatego jest w czym przebierać. Warto zajrzeć do testów TÜV, DEKRA czy ADAC pokazujących wyniki niezawodności dla samochodów używanych. Na plus pod kątem oszczędności wyróżniają się w nich przede wszystkim samochody hybrydowe, które spalają poniżej 4 litrów na 100 kilometrów. Nie mają przy tym często psujących się części, takich jak rozruszniki, alternatory, pasy klinowe, sprzęgła, filtry cząsteczek stałych. Zamontowane w nich baterie potrafią działać niezawodnie nawet po 10 latach, wspomagając oszczędną i wygodną jazdę, także w miejskiej dżungli.

Wygodne i dobrze wyposażone

Kobiety nie zapominają też o dobrym wyposażeniu, komforcie i przestronnym bagażniku, by zmieścić w nim zakupy czy wózek dziecięcy. Wyposażenie w klimatyzację, nawigację, system audio, także w asystenta parkowania są również mile widziane w kobiecym samochodzie.

Gdy szukasz niezawodnego, bezpiecznego i oszczędnego nowego samochodu, sprawdź, co wybierają kobiety!

Podobne wpisy:

Wybrane dla Ciebie

Potrzeba bezpieczeństwa jest elementarną potrzebą każdego człowieka, a jej zaspokojenie warunkiem jego rozwoju. Bezpieczeństwo dziecka jest jednym z podstawowych i