Shadow

Jakie samochody kupują kobiety?

lexus

Ulubiony kolor, wygodne wnętrze czy kompaktowe wymiary? Teraz kobiety biorą pod uwagę nie tylko te parametry przy wyborze odpowiedniego samochodu dla siebie. Również dołączają do nich bezpieczeństwo, oszczędność i niezawodność.

Chociaż nadal pokutuje przekonanie o tym, że kobiety są niezbyt dobrymi kierowcami, to jednak w rzeczywistości powodują mniej wypadków niż mężczyźni. Jeżdżą ostrożniej i przez to nie stwarzają tak dużego zagrożenia na drodze. Są również przezorne w wyborze właściwego samochodu dla siebie. Analiza przeprowadzona przez serwis internetowy LeaseTrader.com pokazuje, że kobiety przede wszystkim szukają samochodów bezpiecznych, a także niezawodnych i oszczędnych w eksploatacji.

Bezpieczeństwo na co dzień

Samochody z poduszkami powietrznymi, mające dobre wyniki w testach zderzeniowych, posiadające nowoczesne wyposażenie wpływające na bezpieczeństwo jazdy – to ważne kryteria doboru nowych samochodów przez kobiety. Dotyczy to również jazdy z dziećmi, ponieważ to często kobiety odwożą je do przedszkoli i szkół.

Dlatego przy zakupie samochodu warto sprawdzić między innymi testy zderzeniowe Euro NCAP. Bezpieczny samochód musi być również wyposażony w system ABS (montowany jest on we wszystkich nowych samochodach sprzedawanych na terenie UE), również przyda się system ESP, który odpowiada za stabilny tor jazdy i zapobiega poślizgom. W nowoczesnych pojazdach można spotkać się również z asystentami zmiany pasa ruchu, inteligentnymi tempomatami, systemami wspomagającymi hamulce.

Oszczędność i niska awaryjność

Samochody, które zbyt dużo palą i wymagają drogich części zamiennych, także nie są lubiane przez kobiety. Chętniej kupują one samochody oszczędne i niezawodne, które mogą bez problemów służyć latami, a warsztaty odwiedzać tylko w celu okresowego przeglądu.

Nowe samochody do 80 tys. to pełna gama modeli, dlatego jest w czym przebierać. Warto zajrzeć do testów TÜV, DEKRA czy ADAC pokazujących wyniki niezawodności dla samochodów używanych. Na plus pod kątem oszczędności wyróżniają się w nich przede wszystkim samochody hybrydowe, które spalają poniżej 4 litrów na 100 kilometrów. Nie mają przy tym często psujących się części, takich jak rozruszniki, alternatory, pasy klinowe, sprzęgła, filtry cząsteczek stałych. Zamontowane w nich baterie potrafią działać niezawodnie nawet po 10 latach, wspomagając oszczędną i wygodną jazdę, także w miejskiej dżungli.

Wygodne i dobrze wyposażone

Kobiety nie zapominają też o dobrym wyposażeniu, komforcie i przestronnym bagażniku, by zmieścić w nim zakupy czy wózek dziecięcy. Wyposażenie w klimatyzację, nawigację, system audio, także w asystenta parkowania są również mile widziane w kobiecym samochodzie.

Gdy szukasz niezawodnego, bezpiecznego i oszczędnego nowego samochodu, sprawdź, co wybierają kobiety!

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *