Shadow

Jakie są sekrety zdrowej cery?

skincare-1122666_1920

Powszechnie wiadomo, iż Azjatki posiadają tak naprawdę nieskazitelną cerę. Podstawę stanowi tutaj odpowiedni demakijaż oraz dogłębne oczyszczenie. Strasznie istotne jest to, aby usunąć zanieczyszczenia z całej powierzchni skóry stosując delikatne preparaty, które utrzymują równowagę lipidową cery, a jednocześnie nie przesuszają jej.

Duże znaczenia ma bez wątpienia regularne złuszczanie naskórka, który się stale gromadzi. Następnym etapem, jaki stosują Azjatki, to odpowiednie nawilżenie oraz odżywienie. Kosmetyki muszą być odpowiednio dobrane, w tym kremy, które powinny wnikać w głąb skóry i zapewniać jej dobrą barierę ochronną. W skład skutecznej odnowy wchodzi również odpowiedni wybór masek, kremów oraz serum, które muszą być dobrane do typu cery.

Cera sucha.

Ten rodzaj wymaga szczególnej pielęgnacji oraz troski. Jest niesamowicie wrażliwa i często po umyciu się łuszczy. Z tego powodu pojawiają się zaczerwienienia i wychodzą niedoskonałości. Przyczyną tego jest niewystarczająca ilość gruczołów łojowych, które są odpowiedzialne za wytwarzanie naturalnej lipidowej warstwy. Wspomóc cerę suchą można poprzez stosowanie odpowiednich kosmetyków, które działają nawilżająco. Kosmetyki powinny regenerować naskórek, jak i również dawać ukojenie wrażliwej cerze. Mile widziana jest esencja z orchidei, która sprawia, iż sami możemy we własnym domu przeprowadzić luksusowy zabieg.

Cera mieszana.

Jest to typ, który występuje najczęściej. Charakteryzuje się on łączeniem różnych typów: tłustej oraz suchej. Cera mieszana wymaga dobrej pielęgnacji. Aby zachować idealny poziom lipidów, to w części suchej trzeba ją bardzo nawilżać, a w miejscach, gdzie jest tłusta – przeciwdziałać błyszczeniu się. Tak zwana strefa „T” jest najbardziej narażona na nadmierne przetłuszczenie się i właśnie z tego powodu należy ją głęboko oczyszczać. Oczyszczenie leczy taką skórę, poprzez usuwanie wydzielanego sebum.

Cera tłusta.

Podstawą pielęgnacji tego typu cery jest jej systematyczne oczyszczanie, nawilżanie i złuszczanie. Jej największą zaletą jest to, iż starzeje się ona dużo wolniej niż pozostałe typy. Jest jednak strasznie niedogodna, jeśli chodzi o powstawanie zmian trądzikowych. Tutaj, tak jak w przypadku cery mieszanej, wytwarza się zbyt duża ilość sebum. Warto postawić na maseczkę, która zawiera algii. Nadamy wtedy cerze odpowiedniego nawilżenia, jędrności oraz kolorytu.
Maska z alg jest nasączona ich ekstraktem i powoduje tym samym proste przenikanie mikroelementów w głębsze warstwy skóry i zapewnia jej odpowiednie funkcjonowanie. Ponad to algi posiadają w swoim składzie węglowodany, które regulują pracę gruczołów łojowych i stymulują odnowę naskórka. Efekt jest tak naprawdę natychmiastowy i widoczny po pierwszym użyciu. Dzięki temu skóra, która jest tłusta odzyska witalność oraz kolor.

Niezależnie od tego, jaki rodzaj skóry posiadamy, to trzeba o nią odpowiednio dbać. Jest to niesamowicie istotne, ponieważ jeśli zaniedbamy się za bardzo, to ciężko później wrócić do idealnego stanu cery. Drogerie oferują cały pakiet różnych kosmetyków, które można dopasować do stanu swojej skóry. Można również zainwestować w kosmetyki naturalne lub raz na jakiś czas udać się z wizytą do kosmetyczki. Z całą pewnością wyjdzie nam to na dobre, a nasz zniszczony naskórek nabierze blasku.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *