Shadow

Jakie są obowiązki świadkowej?

141928068903741200
Świadkowa to bardzo ważna postać. To od jej zaangażowania zależy przebieg przedślubnych przygotowań oraz samego ślubu i wesela.

Ważne jest więc to, aby powierzyć tę rolę właściwiej osobie. Jeśli twoja przyjaciółka lub siostra poprosiła ciebie, żebyś została jej świadkową to znak, że cieszysz się jej olbrzymim zaufaniem. Stań więc na wysokości zadania i zacznij od zdobycia wiedzy na temat tego, co leży w twoich obowiązkach.

Zacznijmy do samych przygotowań do uroczystości. Gdy tylko zgodzisz się pełnić funkcję świadkowej, ustal z panną młodą datę spotkania, na którym będziecie mogły omówić wszystkie szczegóły związane z twoimi obowiązkami. Pamiętaj – to ona jest szefem w tym zespole. Ty masz za zadanie jedynie pomóc jej w podejmowaniu decyzji. Dobrze więc na samym początku dowiedzieć się czego tak naprawdę panna młoda od ciebie oczekuje. Rozpiszcie wspólnie plan działania. Wtedy wszystko stanie się jasne – będziesz wiedziała kiedy i gdzie masz być i co robić. Zwyczajowo świadkowa pomaga pannie młodej w niemalże wszystkich obowiązkach – w określeniu miejsca ślubu i wesela, w tworzeniu listy gości, w rozlokowaniu ich miejsc na sali balowej, w wyborze i wysyłaniu zaproszeń, w określeniu wszystkich dekoracji, w zatrudnieniu zespołu i fotografa i wielu, wielu innych kwestiach dotyczących organizacji uroczystości. Nie jest jednak powiedziane, że twoja przyjaciółka lub siostra będzie tego od ciebie oczekiwała. Wisienką na torcie wśród wszystkich zadań jest suknia ślubna. Jej dopasowanie i kupno jest najważniejszą rzeczą dla każdej panny młodej. Jako świadkowa musisz sobie z tego zdawać sprawę. W twoim obowiązku leży pomoc w dotarciu do wszystkich salonów i wielogodzinne porady w trakcie przymierzania kreacji. Suknia ślubna powinna być adekwatna do figury, karnacji, koloru włosów i wszystkich dodatków – możesz przed udaniem się do sklepu zapoznać się z ogólnymi zasadami, a potem z łatwością doradzać przyjaciółce. Zadbaj także o swój ubiór. Dopasuj go do charakteru wesela i strojów państwa młodych. Nie zapominaj, że w trakcie uroczystości będziesz im nieustannie towarzyszyć. Musisz więc prezentować się elegancko.

W trakcie ślubu i wesela nie odstępujesz panny młodej na krok. W twojej torebce znajdują się wszystkie niezbędne jej rzeczy. Jesteś przygotowana na wszystko. Jeśli wzruszy się w trakcie ceremonii, ty podasz jej chusteczkę. Gdy po wyjściu z kościoła będzie zbierać monety, ty będziesz trzymać jej bukiet. Gdy będzie odbierać prezenty, ty będziesz odkładać je w wyznaczone miejsce. Musisz myśleć o wszystkim.

wedboom.pl

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *