Shadow

Jaki strój do fitness wybrać?

Wcale nie jest konieczne kupowanie specjalnego stroju, jeżeli udajesz się na zajęcia fitness, jednakże istotną kwestią jest to, aby zadbać o komfort wykonywanych ćwiczeń. Współcześnie na rynku działa wiele sklepów, w których odnajdziemy bardzo różnorodne stroje przeznaczone do aktywności fizycznej. Warto, więc wiedzieć, który z nich będzie najlepszy.

Wygodny biustonosz sportowy

Niezwykle istotną kwestią, chociaż często pomijana, to wybór bielizny pod strój. Biustonosz jest tą częścią stroju, która przylega ściśle do ciała, dlatego jeśli jest źle dobrany może pogorszyć nam komfort ćwiczeń. Jeśli więc masz w planach intensywny trening, pamiętaj, że biustonosz powinien być elastyczny, a tym samym nie może krępować naszych ruchów. Dodatkowo powinien podtrzymywać nasz biust, a gumka znajdująca się pod nim, musi ściśle przylegać do ciała. Warto zastanowić się także nad zakupem koszulki, w której wszyty jest już biustonosz. Zapewni nam ona idealne i wygodne ćwiczenia.

Odzież bawełniana czy termoaktywna

Istotnym elementem wyboru stroju sportowego jest top oraz spodnie. Naturalnie powinny być one także elastyczne, albowiem tylko dzięki temu mamy pełną swobodę ruchów. Co więcej strój ten powinien zapewniać nam adekwatną wymianę cieplną. Bawełna może, więc okazać się niewystarczająca, dlatego też warto sięgnąć po odzież termoaktywną. Nie jest to naturalny materiał, ale bardzo łatwo wchłania pot, a następnie odprowadza go. Odzież termoaktywna to produkt najnowszej generacji, który sprawia, że nasza skóra doskonale oddycha. Co więcej, jest to odzież wygodna oraz odporna na rozciąganie.

Strój dobrany do sylwetki

Naturalnie nasz strój fitness powinien być nie tylko wygodny, ale również adekwatnie dobrany do sylwetki. Dzięki temu będziemy się ładnie prezentować a także, jeśli takowe posiadamy, możemy ukryć nasze mankamenty. Jeśli więc dopiero zaczynasz pracę nad swoim ciałem, chcesz stracić zbędne kilogramy, nie stosuj strojów obcisłych, jaskrawych, ponieważ optycznie powiększają one sylwetkę. Natomiast zamiast legginsów załóż spodnie, które mają prosty krój, a w nich twoje uda będą wyglądać szczuplej.

Odpowiednie do ćwiczeń buty

Kupując stój do fitness, na pewno nie możemy zapomnieć o butach. Muszą być one wygodne, a jednocześnie stabilne, abyśmy nie byli narażeni na urazy. Najlepiej wybrać obuwie dobrej firmy, które stworzone jest z naturalnych materiałów, dzięki którym nasza stopa będzie oddychać. Dodatkowo warto wybrać wyższe obuwie, sięgające do kostki, które to jest dodatkowo usztywnione, dzięki czemu możemy bezpiecznie wykonywać wszystkie ćwiczenia.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *