Shadow

Jaki kolor włosów pasuje do piwnych oczu?

oczy piwne

Piwne oczy występują zarówno u kobiet o ciepłej jak i zimnej karnacji. Ich właścicielki posiadają najczęściej naturalny kolor włosów w odcieniach brązów, zarówno o ciepłym, rudawym odcieniu jak i zimnym, a także w kolorze czarnym. Tak wymyśliła natura i takie barwy najlepiej komponują się z piwnym kolorem oczu. Jednak my kobiety pragniemy wciąż coś w sobie zmieniać, ulepszać i wyglądać coraz lepiej. Oczywiście poprawiamy naturę i farbujemy swoje włosy. Zastanówmy się, zatem jaki kolor włosów pasuje do piwnych oczu?

Idealne tu będą wszelkie ciepłe rudości i brązy. Jeżeli taki jednak mamy naturalnie, a koniecznie potrzebujemy zmiany, to wprowadźmy delikatne pasemka w jaśniejszym kolorze, które rozświetlą twarz i sprawią, że będzie wyglądała promiennie. Oczywiście można pokusić się o zmianę koloru z ciepłego na zimny i na odwrót, gdyż najczęściej chcemy zmiany radykalnej a nie tylko delikatnego pogłębienia koloru. Do piwnych oczu będą pasować zimne odcienie ciemnego blądu i jasnego brązu. Te odcienie przy piwnych oczach będą wyglądać najkorzystniej przy ciemniejszej karnacji skóry. Ciekawie wygląda również zestawienie kilku zimnych barw w postaci balejażu lub pasemek.

Właścicielki piwnych oczu mogą również poeksperymentować z blądami, jednak zalecamy tutaj stopniową zmianę, tak, aby nie zniszczyć drastycznie włosów. Najlepiej, aby panie o ciemnych włosach najpierw zrobiły kilka jaśniejszych pasm i stopniowo dochodziło do jasnej barwy. U osób z piwnymi oczami barwa oprawy oczu, czyli brwi, nie są bardzo ciemne, zatem przefarbowanie na blond wygląda korzystnie.

Ostrożność zalecamy u brunetek, które posiadają piwne oczy, gdyż u nich oprawa oczu jest bardzo ciemna i nie zawsze takie rozjaśnianie da korzystny efekt. Przy czarnych włosach i bardzo ciemnych brązach, najlepiej spróbować wprowadzić balejaż z czerwonym lub rudym akcentem.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *