Shadow

Co to takiego mezolifting?

medycyna-estetyczna

W ostatnim czasie coraz więcej osób korzysta z osiągnięć medycyny estetycznej. Kobiety i mężczyźni po 30. roku życia coraz częściej decydują się na zabiegi wykorzystujące najnowocześniejsze preparaty i metody, które pozwalają odzyskać skórze twarzy utraconą jędrność i skutecznie opóźnić procesy starzenia. Jednym z takich zabiegów, wykonywanych w gabinetach medycyny estetycznej, jest mezolifting.

Jest to zabieg polegający na opryskiwaniu skóry preparatem zawierającym otrzymywany syntetycznie kwas hialuronowy. Jego celem jest poprawienie napięcia i nawilżenia skóry twarzy i szyi. Wstrzyknięcie do skóry odpowiedniego preparatu zwiększa zawartość wody w skórze i uzupełnia pojawiający się z wiekiem niedobór endogennego kwasu hialuronowego.

Kwas hialuronowy, dzięki swoim właściwościom, odpowiada za prawidłowe nawilżenie i ujędrnienie skóry. Niestety, wraz z wiekiem ubywa go w skórze człowieka, co prowadzi do powstawania zmarszczek. W dzisiejszych czasach można na wiele sposobów uzupełniać braki kwasu hialuronowego, np. stosować kapsułki, kremy i inne preparaty aplikowane na skórę, gdyż kwas hialuronowy jest produkowany metodami biotechnologicznymi. Ze względu na swoje odmładzające właściwości coraz chętniej stosowany jest w dziedzinie chirurgii plastycznej i medycyny estetycznej.

Placówką, w której wykonywany jest mezolifting i inne zabiegi medycyny estetycznej, jest klinika Viscardi, o której można dowiedzieć się więcej ze strony internetowej www.viscardi.com.pl. Jest to Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej, świadczący usługi stomatologiczne oraz usługi w zakresie medycyny estetycznej. Gabinet stomatologiczny Viscardi połączył swoje wysiłki z Gabinetem Medycyny Estetycznej Artemed, aby podejmowane przez stomatologów wysiłki były w pełni zadowalającymi i kompleksowymi. Specjaliści pracujący w placówce w sposób szczególny starają się, by ich pacjenci zyskali pełny i piękny uśmiech oraz młodo wyglądającą i zdrową twarz. Lekarze medycyny estetycznej w klinice Viscardi wykonują takie zabiegi, jak: redukcja zmarszczek mimicznych, poprawianie kształtu i wypełnienia ust, peelingi chemiczne, wypełnianie głębszych bruzd, poprawianie owalu twarzy oraz wspomniany mezolifting. Zajmują się również leczeniem kłopotliwych dolegliwości, takich jak: trądzik i nadpotliwość.

Według ekspertów bezpośrednie wstrzykiwanie kwasu hialuronowego daje o wiele lepsze efekty niż stosowanie go zewnętrznie na skórę. Kwas hialuronowy zawarty w preparatach do mezoliftingu charakteryzuje się wysokim stężeniem i wysoką masą cząsteczkową, co zwiększa jego zdolność wiązania wody w tkankach, a tym samym zdolność nawilżania skóry. Produkty te są bezpieczne i po pewnym czasie ulegają całkowitej degradacji w tkankach. Już pojedynczy mezolifting poprawia ogólny wygląd i kondycję skóry, a dla uzyskania pełnego długotrwałego efektu zaleca się wykonanie serii czterech zabiegów.

Wszelkie zabiegi upiększające powinny być przeprowadzane przez lekarzy do tego wykwalifikowanych. Przed zdecydowaniem się na taki zabieg jak mezolifting, należy dowiedzieć się czegoś o klinice, w której jest wykonywany i o lekarzach w niej pracujących. Rzetelnym źródłem informacji może być oficjalna strona internetowa, a w przypadku kliniki Viscardi jest to strona www.viscardi.com.pl.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *