Shadow

Jaki kolor pasuje do szarego we wnętrzach?

Kolor szary jest coraz częściej wybieranym kolorem, zaczyna on wracać do łask. Jest on jednym z najbardziej ulubionych kolorów projektantów wnętrz. Ten kolor pasuje do nowoczesnych aranżacji wnętrz. Szary kolor jest kolorem najbardziej upragnionym i na topie, nie każdy go lubi,ale pojawia się w wielu aranżacjach. Jest on określany mianem nowego białego koloru.

Pasuje on do wszystkiego, można go łączyć z wieloma kolorami podobnie jak i kolor biały. Jest kolorem neutralnym i bardzo ponadczasowym. Taki kolor bardzo fajnie jest zastosować w małych wnętrzach, co optycznie sprawi że wnętrze wyda się większe lub dłuższe. Wiele osób boi się malowania ścian na szaro gdyż wydaje im się on kolorem smutnym i ponurym, ale wcale tak nie jest.

Kolor szary może być równie dobrze kolorem ciepłym poprzez odpowiednie połączenie go z dodatkami w kolorze na różowym bądź żółtym. Wtedy kolor ten nabiera innego już „smaku” wygląda bardziej ciepło i pozytywnie. Nie można bać się używać go we wnętrzach, gdyż jest to kolor który sprawi że nasze wnętrze stanie się bardziej eleganckie, nowoczesne i surowe. Poprzez połączenie go z odpowiednimi kolorami i dodatkami wnętrze zyska zupełnie inny wymiar.

Należy jednak wiedzieć z jakimi kolorami łączyć kolor szary oraz jaki odcień szarości wybrać. Jak wiadomo odcieni szarości jest naprawdę wiele od jasnych aż po mocny grafit. Należy pamiętać, że wybierając kolor szary do mieszkania musimy zwrócić uwagę na to czy wnętrze w którym ten kolor będzie jest małe czy duże. Jeśli wnętrze jest dość duże możemy pozwolić sobie na ciemniejsze odcienie szarości, natomiast jeśli wnętrze jest małe musimy wybrać jasne odcienie szarości, ponieważ wtedy nasze wnętrze optycznie wyda się większe.

Z czym łączyć kolor szary? jakie kolory pasują najbardziej do szarości? Otóż odpowiedz jest bardzo prosta, Wszystkie kolory ! Zarówno te które są ciepłe ( żółty, czerwony, pomarańcz) a także zimne kolory w całej palecie ich barw zaczynając od białego a kończąc na odcieniach niebieskich. Szary jest o tyle uniwersalnym kolorem że pasuje do wszystkiego. Szarość idealnie łączy się z kolorami pastelowymi tj. cytrynowym czy pudrowym różem. Szary sprawia że charakter tych kolorów jest mniej cukierkowy a tworzy z nimi taką wyrafinowaną całość. Z szarymi ścianami bardzo dobrze komponują meble w kolorze kremowym, odcienie różu oraz błękitu.

Jeśli chcemy stworzyć nowoczesny styl we wnętrzu to idealnie sprawdzi się połączenie szarości z intensywnym kolorem pomarańczy, żółtym czy mocnym turkusem.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *