Shadow

Jaki blat do kuchni?

W kuchni każdej gospodyni domowej to właśnie blat kuchenny pełni wiele ważnych funkcji zaczynając od przygotowywania na nim posiłków po funkcję dekoracyjną. Wybierając blat musimy zwracać uwagę na to by był on przede wszystkim bardzo trwały, wytrzymały i wykonany z jak najlepszych materiałów.

Wiadomo, że materiał z którego blat będzie wykonany będzie wpływał znacznie na ceną jak i na trwałość i jakość produktu. Dlatego nie warto kupować blatu który jest wykonany z najtańszego materiały. Z góry wiadomo że taki blat długo nam nie posłuży a w rezultacie stracimy na tym dwa razy. Lepiej jest wybrać nieco droższy a przy tym trwalszy materiał z którego będzie nasz blat kuchenny.

Blat kuchenny nie tylko stanowi część użytkową naszej kuchni, ale także wpływa na jej estetykę. Musimy zatem dobierać materiał i kolor blatu do całej aranżacji kuchni tak by wszystko fajnie ze sobą współgrało.

Jaki zatem wybrać blat kuchenny? Jaki materiał jest najlepszy i najbardziej się sprawdza? Przede wszystkim musimy pamiętać że blat kuchenny musi być wykonany z takiego materiału który jest odporny na wilgoć, zarysowania oraz wysoką temperaturę. Są to takie trzy czynniki którymi należy się kierować w pierwszej kolejności, następnie patrząc już na wygląd i estetykę dobieramy kolor oraz model.

Pierwszym materiałem który jest łatwy podczas obróbki takiego blatu i jest także w miarę przystępny cenowo jest płyta laminowana. Bardzo dobrze się ją przycina, i spełnia wszystkie wymagania jakie powinniśmy brać pod uwagę wybierając blat kuchenny. Jedyny minus jaki mają płyty laminowane to taki, że podczas docinania blatu jej krawędzie są bardzo mało odporne na wilgoć i dodatkowo trzeba zabezpieczać je metalowymi listwami, co może różne mieć skutki w przyszłości i źle wpływać na trwałość takiego blatu. Kolejnym materiałem który stał się bardzo modny i popularny jest blat wykonany z drewna. Coraz więcej osób decyduje się na taki blat ze względu na jego nowoczesny i bardzo fajny wygląd.

Drewno idealnie komponuje się z nowoczesną kuchnią, dodaje jej ciepła i uroku. Posiada on niestety także minusy, nie jest on odporny na wysokie temperatury co należy barć pod uwagę wybierając blat. Musimy zastanowić się czy przemawia za nami wygląd i estetyka czy jedna kwestia użytkowa. Kolejnym materiałem który jest bardzo trwały, wytrzymały odporny na wysokie temperatury jest kamień. Blat kamienny jest jednak bardzo drogi i jeśli chodzi o estetykę jest chłodny i bardzo ciężki nie pasuję do każdego wnętrza. Znacznie lepiej sprawdza się blat z mieszanki kamiennej który jest o wiele przyjemniejszy w wyglądzie i bardziej ciepły niż kamienny. Na koniec pozostawiamy blaty które są wykorzystywane coraz częściej w kuchniach nowoczesnych, a mianowicie chodzi tutaj o blaty z aluminium oraz blaty szklany , które bardzo fajnie komponują się z nowoczesnymi i minimalistycznymi wnętrzami.

Takie materiały są coraz częściej wybierane i bardzo dobrze sprawdzają się w kuchni.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *