Shadow

Jak zrobić dobre wrażenie na teściach

dobre-wrazenie-na-tesciach

Znacie się już jakiś czas i nadszedł ten moment, w którym należałoby poznać teściów? Na pewno obawiasz się tego spotkania i nie wiesz jak się zachować. Przeczytaj poniższy poradnik, żeby zwrócić uwagę na główne zasady, których dobrze jest przestrzegać, żeby zrobić dobre wrażenie.

Po pierwsze wygląd.

Bardzo ważne jest pierwsze wrażenie, którego główną kwestią jest twój wygląd. Dlatego przemyśl to jak się ubrać, żeby zrobić dobre wrażenie. Na pewno musisz ubrać to, co jest dla Ciebie wygodne i w czym czujesz się dobrze. Jest to ważne, żeby nie tracić pewności siebie. Strój nie może być jednak zbyt wyzywający, ani nadmiernie elegancki. Najlepiej znaleźć wyważenie w tej kwestii. Tak samo z biżuterią i makijażem. Można lekko podreślić oczy i założyć zegarek czy bransoletkę, ale dobrze byłoby na tym zaprzestać. Najbardziej ceniona przez większość teściów jest naturalność.

Po drugie upominek.

Bardzo miłym gestem byłoby wręczenie przyszłym teściom małego upominku. Warto to jednak najpierw skonsultować ze swoim chłopakiem, ponieważ ludzie są bardzo różni i każdego bawi coś innego. Może zdarzyć się, że jego rodzice nie lubią prezentów i wtedy lepiej nie ryzykować. Jeśli jednak zdecydujecie coś ze sobą zabrać, to nawet mały upominek może być miłym gestem. Może być to pospolity bukiet kwiatów, albo drobiazg bardziej osobisty. Nie warto jednak kupować zbyt drogich prezentów, bo może to byś przesadzone i negatywnie odebrane. W tym koniecznie musi pomóc Ci chłopak, bo on zna najlepiej swoich rodziców i może przewidzieć ich reakcję.

Po trzecie: jak się zachować?

Na pewno zrobisz dobre wrażeni, kiedy będziesz miła i uśmiechnięta. Każdy dobrze czuje się w obecności osób pozytywnie nastawionych do życia. Będzie to dla Nich też oznaczało, że jesteście ze sobą szczęśliwi i dobrze się czujecie w swojej obecności, a przecież o to chodzi wszystkim rodzicom – żeby ich dziecko było szczęśliwe. Dobrym ruchem będzie zaproponowanie pomocy w kuchni albo rozłożeniu talerzy podczas wizyty. Jak okaże się, że już będzie wszystko przygotowane, to możesz zaproponować ich odniesienie po skończonym posiłku. Samą propozycją na pewno nabijesz sobie dużo punktów. Jeżeli jednak uzyskasz odpowiedź, że nie trzeba, to nie narzucaj się. Dobrze jest też znać podstawowe zachowanie przy stole, jednak nie przejmuj się tą kwestią aż tak bardzo.

Po czwarte: o czym rozmawiać?

Rozmowa z przyszłymi teściami na pewno Cię nie ominie i będzie głównym punktem spotkania. Dobrze wypadniesz, jeśli będziesz się poprawnie i mądrze wysławiać, jednak nie używaj przesadzonych naukowych sformułowań ani nie narzucaj nikomu swojego zdania. Poproś chłopaka, żeby opowiedział Ci coś więcej o swoich rodzicach, ich zainteresowaniach, stylu bycia i charakterze. Będziesz miała więcej możliwości przy doborze odpowiedniego tematu do rozmowy.

Wydaje się, że tych zasad jest bardzo dużo, ale nie przerażaj się. Jak będzie Ci się wydawało, że nie zrobiłaś dobrego pierwszego wrażenia, to nie masz czym się przejmować. Jesteśmy tylko ludźmi, każdemu może zdarzyć się popełnienie gafy i na pewno Oni też są w stanie to zrozumieć. Na pewno będziesz mieć jeszcze niejedną szansę na poprawienie swojego wizerunku na kolejnych spotkaniach.

Powodzenia!

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *