Shadow

Jak zadbać o reputację w sieci, aby bezproblemowo znaleźć pracę?

Reputacja w sieci jest czymś niezwykle istotnym. Tak samo jak Twoje dobre imię, wizerunek, który przedstawiasz w internecie. Pamiętaj, iż sama go kreujesz. Dzieję się to poprzez umieszczanie w sieci postów, udostępnianie zdjęć, jak i komentarze i strony na które lubisz wchodzić. Tak naprawdę każdy z nas lubi korzystać z portali społecznościowych, jednak nieliczni zdają sobie sprawę z tego, iż mają one niekiedy kluczowe znaczenie dla naszej kariery zawodowej.

Jak w sposób umiejętny kreować swój wizerunek w sieci, żeby zwiększyć swoją szansę na znalezienie pracy?

  • Ustaw dostęp.
    Znaczna część rekruterów zaczyna swoje poszukiwania pracowników od prześledzenia jego aktywności na portalach zawodowych. Tym samym, poszukują osoby odpowiedniej na dane stanowisko. Następuje przeglądanie zdjęć, opisów, postów oraz wymienionego doświadczenia. Z tego powodu naprawdę dokładnie sprawdź swoje ustawienia prywatności. Wybierz to, co mogą zobaczyć osoby obce tak, aby ewentualne treści czy zdjęcia, nie zaszkodziły Ci. Potencjalny pracodawca jest wyczulony na niektóre rzeczy, dlatego warto uważać.
  • Zobacz co ukrywa Twoje nazwisko.
    Wielu przyszłych pracodawców zaczyna swoją pracę od tego, aby znaleźć wygooglowane informacje na temat potencjalnego pracownika. Wpisując nazwisko i imię, od razu pojawią się strony, które wiążą się z daną osobą. Będą to z pewnością profile na Facebooku, Instagramie, Snapchacie. W skład tego wchodzić będą także wszelkiego rodzaju blogi albo inne treści, z którymi Twoja osoba jest związana. Możesz sprawdzić w łatwy sposób, wpisują swoje dane w wyszukiwarce, do czego doprowadzi Twoje imię i nazwisko. Jeżeli pojawi się strona, którą raczej pragniesz wyeliminować, to napisz do administratora z prośbą o usunięcie.
  • Adres mailowy.
    Jeżeli wysyłasz swoje cv poprzez pocztę, to pamiętaj, aby zachować pełen profesjonalizm. Poza tym, iż Twoja aplikacja na konkretne stanowisko musi być bezbłędna oraz czytelna, to koniecznie zadbaj też o to, żeby adres mailowy był poważny. Odpada zatem poczta typu @buziaczek.pl, ponieważ jawisz się w takim wypadku, przyszłemu pracodawcy, jako osoba mało wiarygodna i raczej z lekkim podejściem do życia. Plusem będzie używanie maila, który składa się z imienia i nazwiska albo z inicjałów. Z całą pewnością zostanie to docenione przez Twojego pracodawcę i zostaniesz potraktowana jako profesjonalistka.

Znalezienie odpowiedniej pracy, wbrew pozorom, nie jest czymś prostym. Jednak rzadko zdajemy sobie sprawę z tego, iż ma na to wpływ wiele czynników, które zależą tak naprawdę od nas. Ważne jest to, żeby mieć poważne podejście do przyszłej pracy, jak i pracodawcy. Musimy już na starcie się starać, aby zrobić jak najlepsze wrażenie. Nasze cv ma stanowić naszą wizytówkę. A nasza reputacja z kolei powinna być tak naprawdę nienaruszona i nie godzić w nasze życie. Z pewnością zostaniemy sprawdzeni przez przyszłego pracodawcę, dlatego właśnie dbajmy o swoją opinie. Może skutkować to tym, iż uda nam się w końcu znaleźć upragnione stanowisko.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *