Shadow

Jak szybko znaleźć pracę?

Urodziłaś dziecko i nie chcesz albo nie możesz wrócić do swojej wcześniejszej pracy? Jednak zależy Ci na tym, aby być pracującą mamą i spełniać się również w dziedzinie zawodowej. Jak więc znaleźć pracę w dzisiejszych czasach, z której będziesz zadowolona i która pomoże dzielić czas pomiędzy dziecko a karierę?
Z przeprowadzanych badań wynika, iż bezrobocie, które jest trwałe wpływa na zniechęcenia, izolację społeczną, apatię, jak i również niechęć do kontaktów międzyludzkich.

Jak szybko znaleźć nową ofertę, jeżeli straciłaś już nadzieję i wydaje Ci się, iż już na zawsze pozostaniesz bezrobotna?

 • Rozmowa ze znajomymi.
  Kapitał społeczny stanowi ważną sprawę. Jeżeli nie udało Ci się znaleźć jeszcze odpowiedniej pracy, to może śmiało popytać przyjaciół oraz swoją rodzinę czy nie słyszeli o jakiejś ciekawej albo kreatywnej ofercie. Bardzo możliwe, że w firmach są organizowane jakieś wewnętrzne rekrutacji i można Ciebie polecić. A jak wiadomo, mając znajomości, czasem szybciej osiągniemy upragniony efekt. Jeżeli jesteśmy polecani przez znajomych, to wzbudzamy większe zaufanie niż osoby, które po prostu przychodzą ze swoim cv. Z tego względu, iż w takim wypadku, jesteś tylko „jedną z wielu”.
 • Rozejrzyj się za ofertami w internecie.
  Internet stanowi skarbnicę, jeśli chodzi o wiedzę oraz pozyskiwanie nowych możliwości. Nie zapominaj, że oprócz tego, że posiadasz Facebooka albo youtuba, możesz znaleźć też istotne oferty pracy. Będziesz mogła je w sposób swobodny filtrować pod względem wielu kategorii. Dodatkowo zasubskrybujesz oferty i ich rodzaje. Możesz codziennie śledzić co się dzieje w dziale, który Cię interesuje. A nóż widelec będą pojawiały się ogłoszenia, które będą dla Ciebie odpowiednie.
 • Fanpag na Facebooku.
  Portale społecznościowe mają dużą moc. Mogą dać więcej możliwości niż Ci się wydaje. Poza tym, że znajdziesz tam zdjęcia swoich znajomych, to być może napotkasz osoby, które pracują w dużych firmach i dowiesz się, gdzie obecnie poszukiwane są osoby do pracy. Wystarczy zapisać się do społeczności, aby na bieżąco być ze wszystkimi ofertami.
 • Polepsz swoje cv.
  Możliwe jest to, iż pracodawcy odrzucają zgłoszenia, gdyż Twoje cv nie jest wystarczająco zachwycające. Może postaraj się spojrzeć na nie trzeźwym okiem i stworzyć je jeszcze raz, od podstaw. Posiadanie dobrze napisanego cv jest podstawą. Dlatego, jeśli nie potrafisz sama go stworzyć, to warto poprosić o pomoc kogoś, kto jest bardziej doświadczony. Pracodawcy zwracają uwagę zarówno na treść, jak i zdjęcie i całą formę przedstawianego przez nas dokumentu.
 • Uaktywnij swoje dane w Linkedinie.
  Jeżeli korzystasz z serwisów takich jak Linkedin, to sprawdź koniecznie, czy udostępniane przez Ciebie rzeczy są odpowiedniego typu i jak wygląda Twój profil. Wielu specjalistów, którzy są związani z branżą HR, w trakcie rekrutacji, kierują się właśnie takimi internetowymi serwisami. Pamiętaj, żeby zaktualizować swoje dane, jak i doświadczenie zawodowe. Jeżeli nie posiadasz konta tam, to pomyśl koniecznie o tym, aby utworzyć je na jakimś portalu, który zajmuje się kontaktami zawodowo – biznesowymi.
Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *