Shadow

Jak zaaranżować pokój dziecięcy?

Pokój Twojego dziecka nie wygląda za dobrze? A może planujesz remont? Niezależnie w jakiej sytuacji się znajdujesz, pamiętaj, że urządzenie pokoju dla dziecka to wyzwanie. Jednak, znając kilka podstawowych wskazówek możesz z łatwością nauczyć się, jakie triki aranżacyjne należy wykorzystać.

Jak urządzić pokój dla malucha?

Zaprojektowanie funkcjonalnego i jednocześnie przytulnego pokoju dla malucha może być wyzwaniem, nie tylko dla rodziców, ale nawet dla doświadczonych architektów. Wielu rodzicom wydaje się bowiem, że powinni urządzić pokój w sposób, który się im podoba. Jednak pamiętajmy, że to pokój dla dziecka, a co za tym idzie – to ono ma czuć się dobrze. To tu dziecko rośnie, bawi się, uczy… To tutaj kształtuje się stosunek dziecka do świata. Pokój dla dziecka ma być miejscem tylko dla niego, w którym będzie musiał czuć się swobodnie.

Wiele osób twierdzi, że są kolory przypisane do dziewczynek i chłopców. Czy zawsze musimy kierować się kolorystyką, skierowaną do konkretnej płci? Nie! Dziś nie ma już ograniczeń, a pokój dla naszego malucha możemy urządzać w taki sposób, aby było to miejsce, które przede wszystkim podoba się jemu.

Częstym problemem podczas aranżacji pokoju dla dziecka może okazać się mała powierzchnia, co znacznie utrudnia dobór mebli i dodatków. Ograniczoną powierzchnię należy zorganizować tak, aby zmieściły się tam wszystkie niezbędne meble i dodatki. Jeśli nie jesteś pewien, co do konkretnych pomysłów – warto zapytać profesjonalisty, który bazując na własnym doświadczeniu podpowie, jak najlepiej urządzić pokój dla malucha.

Pokój dla chłopca inny niż pokój dla dziewczynki?

Podczas projektowania wnętrz dla dzieci, możemy natknąć się na wiele stereotypów, które krążą w przestrzeni. Pierwszym z nich jest głównie kwestia kolorów. Według ogólnych przekonań, pokój dla chłopca powinien być utrzymany w niebieskich i zielonych barwach, a dla dziewczynki – w różowych. Dziś jednak nikt nie kieruje się takimi stereotypami, wybierając jak najbardziej uniwersalne kolory. Jeśli postawisz na barwy w pastelowych odcieniach, nie będzie potrzeby zmiany kolorów co jakiś czas.

Niezwykle ciekawym jest fakt, że nawet naukowcy podkreślają, że różowo-niebieskie barwy nie są dobre dla emocjonalnego rozwoju dziecka. Zimne, niebieskie barwy może przygnębiać i nudzić, natomiast intensywny różowy kolor może powodować zdenerwowanie i nadmierne pobudzenie.

Niezwykle ważne, podczas aranżacji wnętrz jest także oświetlenie. Dobór właściwych lamp może okazać się kluczowy. Warto więc postawić na oświetlenie najwyższej jakości – wybierz lampy Azzardo Spell i Zuma Line Antenne.

Przeczytaj także