Shadow

Kiedy iść do podologa?

Zdrowe i zadbane stopy są wizytówką każdego z nas, zwłaszcza w okresie letnim. Warto o nie dbać nie tylko wtedy, gdy dochodzi do różnych schorzeń, lecz należy przeciwdziałać problemom, systematycznie odwiedzając podologa. Kim jest i z czym wiąże się praca podologia? Kiedy udać się na wizytę do specjalisty?

Zadania podologa

Podolog Bydgoszcz to specjalista zajmujący się leczeniem chorób stóp i działaniami profilaktycznymi. Okazuje się, że taka osoba współpracuje także z innymi profesjonalistami – dermatologiem, chirurgiem, diabetologiem. Zazwyczaj do specjalisty zgłaszają się pacjenci z wrastającymi paznokciami, grzybicą stóp, odciskami, haluksami i innymi nieprawidłowościami.

Do zadań podologa należy wyeliminowanie schorzeń, jakie są związane ze stopami. Ponadto, w obszarze działań specjalisty znajdziemy:

  • stopę cukrzycową,
  • zrogowacenia i odciski na stopach,
  • urazy związane np. z nieodpowiednim dobraniem obuwia,
  • profesjonalne obcinanie paznokci,
  • zakładanie klamry na paznokcie wrastające,
  • wykonywanie masażu stóp, czy też opatrunku i wiele innych działań.

Pamiętajmy o tym, że wizyta u podologa pomoże nam także uzyskać wiele cennych porad odnośnie dbania o stopy i profilaktykę leczenie chorób z tym związanych.

Wizyta u podologa z dzieckiem

Okazuje się, że podolog Bydgoszcz pomoże nam w sytuacjach, gdy stan stóp dziecka budzi jakiekolwiek wątpliwości i niepokój. Nie zapominajmy o tym, że wczesne wykrycie wad stóp pozwala zapobiegać dalszym problemom, które z kolei mogą wpłynąć na komfort życia malucha. Specjalista z pewnością nakierunkuje nas na to, jak zadbać o stopy pociechy i wskaże, jak ważne jest higiena tej części ciała. Przykre konsekwencje mogą  wiązać  się z częstymi wizytami na basenie, w szatniach, czy z nieprawidłowym obcinaniem paznokci. Lepiej działać zawczasu i udać się z dzieckiem do specjalisty, który zbada kończyny dolne i wskaże ścieżkę leczenia w przypadku wykrycia wady.

Profilaktyka zamiast leczenia

Systematyczne badania profilaktyczne są niezwykle potrzebne i pozwalają zachować zdrowie dziecka. Powinno ono pozostać pod stalą obserwacją rodziców, którzy w razie problemów ze stopami dziecka nie mogą zwlekać z wizytą u podologa.

Pomoc podologiczna w każdym calu

Podologa warto odwiedzić w celu oceny ogólnego stanu stóp. Nawet jeśli nie zauważymy poważnych schorzeń, taka pomoc z pewnością da nam bardzo wiele. Nawet zwykły odcisk jest dla nas zmorą, której pragniemy szybko się pozbyć. Dzięki temu zapobiegniemy powikłaniom i na nowo odkryjemy radość ze zdrowych stóp.  Pomoc podologa wpłynie na zaradzenie problemom i wskaże, jak zadbać o piękne stopy na co dzień.

Przeczytaj także