Shadow

Jak wygląda zabieg depilacji laserowej?

Feminine body in white underwear

Depilacja laserowa staje się coraz popularniejsza, jednak nadal owiana jest mgiełką tajemnicy i budzi wiele wątpliwości. Przed podjęciem decyzji warto przyjrzeć się temu zabiegowi bliżej i znaleźć odpowiedzi na nurtujące nas pytania.

Jak działa laser?

Obecnie do trwałego usuwania owłosienia używa się głównie lasera diodowego. Emituje on wiązkę światła, która pochłaniana jest przez melaninę (barwnik włosa), w wyniku czego cebulka włosa jest trwale zniszczona. Jako, że kluczową rolę w tym procesie ma barwnik włosa, najłatwiej usunąć włosy ciemne. W przypadku jasnych i cienkich włosów trudniej będzie osiągnąć w pełni satysfakcjonujący efekt. Na rynku dostępne są lasery, które zaopatrzone są w czytnik poziomu melaniny – pozwalają one na indywidualne dobranie parametrów zabiegu. Dodatkowo zabezpiecza to przed oparzeniem oraz zwiększa skuteczność zabiegu.

Jak przygotować się do zabiegu?

Zabieg depilacji laserowej nie wymaga specjalnych przygotowań, jednak jest parę rzeczy, o których należy pamiętać. Przede wszystkim pamiętać trzeba, że przeciwwskazaniem do zabiegu jest świeża opalenizna, dlatego przynajmniej trzy tygodnie przed zacznij unikać słońca, nie korzystaj także z solarium i nie stosuj samoopalacza. Na cztery tygodnie przed planowanym zabiegiem zaprzestań innych form depilacji, niechcianych włosów możesz pozbyć się tylko maszynką do golenia. Dzień przed zabiegiem ogol miejsce, w którym będzie przeprowadzony zabieg.

Dodatkowo, najlepiej przeanalizuj listę przeciwwskazań do zabiegu odpowiednio wcześniej, tak aby uniknąć problemów w dniu zabiegu. Konieczne może okazać się odstawienie niektórych leków oraz ziół fotouczulających.

Jak wygląda zabieg depilacji laserowej? 

Właściwy zabieg powinien być poprzedzony konsultacją kosmetologiczną. Dopiero, gdy nie ma żadnych przeciwwskazań, można wykonać zabieg. Jeżeli laser posiada czytnik melaniny, najpierw jest on przykładany do powierzchni skóry, tak aby dobrać indywidualne parametry zabiegu. W innym przypadku, są one ustalane manualnie. Niektóre lasery posiadają dwie głowice, różniące się od siebie wielkością. Mniejsza, bardziej precyzyjna pozwala na depilację obszarów takich jak pachy czy twarz, większa ułatwia szybką depilację pleców czy nóg.

W większości wypadków depilacja laserowa nie jest bolesna, jednak wszystko zależy od indywidualnych predyspozycji, jakości sprzętu czy obszaru, na którym wykonywany jest zabieg. Dla zwiększeniu komfortu, głowica lasera wyposażona jest często w system chłodzący skórę, zastosowany może być także specjalny krem znieczulający.

Jeżeli masz jakiekolwiek wątpliwości czy pytania dotyczące zabiegu, nie wahaj się skonsultować z doświadczonym kosmetologiem. Pamiętaj również, że cena nie może być głównym czynnikiem decydującym o wyborze miejsca, gdzie wykonasz depilację. Postaw na jakość i profesjonalizm.

Opracowanie artykułu: klinika urody Beauty Duty specjalizująca się w depilacji laserowej.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *