Shadow

Jak wybrać obraz do kuchni?

Szukając ciekawych dekoracji kuchennych, warto rozważyć możliwość sięgnięcia po obraz ścienny, który zagospodaruje wolną przestrzeń jednej z pustych ścian w tego typu pomieszczeniu. Dzięki niemu kuchnia stanie się cieplejsza, bardziej przyjazna w odbiorze i jednocześnie bardziej stylowa. W sprzedaży znajdziesz obrazy do kuchni malowane ręcznie, reprodukcje, obrazy drukowane na płótnie, obrazy pojedyncze, tryptyki i obrazy wieloczęściowe. Sporym zainteresowaniem cieszą się dziś również takie dekoracje ścienne jak naklejki czy szablony. Takie dekoracje mogą stanowić dobrą alternatywę dla obrazu, jeśli w kuchni zwyczajnie brakuje dla niego miejsca.

Jaki rodzaj obrazu będzie najlepszy?

Najpopularniejsze motywy na obrazy kuchenne związane będą oczywiście z jedzeniem. Na takich obrazach często przedstawiane są zatem różnego rodzaju produkty spożywcze, na przykład owoce, a także gotowe dania czy suto zastawione stoły. Drukowane obrazy do kuchni bardzo często zdobione są również różnego rodzaju napisami, które bezpośrednio kojarzą nam się z jedzeniem, gotowaniem lub wybranymi produktami spożywczymi tj. kawa, herbata czy przyprawy. Ciekawym pomysłem na zagospodarowanie wolnej ściany może być również zakup reprodukcji jakiegoś znanego obrazu, przedstawiającego na przykład martwą naturę. Takie obrazy są bardzo stylowe i będą doskonałym uzupełnieniem kuchni utrzymanej w bardziej tradycyjnym – klasycznym sposobie wykończenia. Gdy kuchnię urządzasz w sposób nowoczesny, postaw na obrazy malowane lub drukowane na płótnie, w jednolitej tonacji kolorystycznej. W tego typu wnętrzach sprawdzą się również naklejki ścienne i szablony malarskie.

Gdzie powiesić obraz w kuchni?

Nawet jeśli nie masz dużej, wolnej ściany, wciąż możesz zdecydować się na kupno niewielkiej miniatury. Gdy masz więcej miejsca, warto rozważyć zakup tryptyku lub obrazu wieloczęściowego. Wybierając takie obrazy do kuchni, sprawiamy, że tego typu wnętrza stają się mniej sterylne, a przez to bardziej przyjazne w odbiorze i bardziej dekoracyjne. Obrazy staraj się umieszczać w miejscach bezpiecznych, czyli takich, które nie są narażone na przypadkowe zachlapanie czy zaparowanie. Obrazy w kuchni wieszamy zatem na ścianach, które w bezpośredni sposób nie sąsiadują ze zlewozmywakiem czy kuchenką. Pamiętaj również, by kuchnia, w której powiesisz nowy obraz malowany lub drukowany na płótnie, była dobrze wentylowana. W przeciwnym razie na płótnie zacznie skraplać się wilgoć, a przez to obraz szybko wyblaknie, a na jego powierzchni pojawią się nieestetyczne zacieki przez co bardzo szybko ulegnie on zniszczeniu.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *