Shadow

4 najpopularniejsze kosmetyki do pielęgnacji twarzy i ciała

 

Kosmetyki to produkt, który znajduje poczesne miejsce w handlu. Kupują je zarówno mężczyźni, kobiety, starsi i młodsi. Każdy chce być piękny i wszyscy pragniemy, choć trochę zatrzymać czas.

 

Producenci kosmetyków prześcigają się, więc w coraz to nowych propozycjach, które mają nas skusić do zakupu i do wypróbowania konkretnej marki. Często też w natłoku tych propozycji gubimy się, kupujemy kosmetyki, które są nam do niczego nie potrzebne, a zapominamy o tych niezbędnych. Poniżej więc lista kluczowych kosmetyków, które powinny znaleźć się na półce każdej kobiety:

 

  1. Antyperspirant: to oczywiście podstawa, gdyż nikt z nas nie chce brzydko pachnieć. Niestety jak wiemy, natura tak nas stworzyła, że się pocimy i musimy wręcz korzystać z tego typu kosmetyków. Obecnie wybór jest tak wielki, że każdy dobierze bez problemu taki, odpowiadający swojej skórze i predyspozycjom. Mamy do wyboru antyperspiranty w kremie, w pudrze, w sprayu, w kulce i w kremie. Możemy również nieco mocniejszą odmianę tego kosmetyku, a mianowicie bloker potu. Ten pierwszy stosujemy nawet kilka razy dziennie a bloker tylko dwa, trzy razy w tygodniu.
  2. Kremy ochronne: tutaj wybór również jest olbrzymi i dostosowany do rodzaju cery. Oczywiście mowa tu o kremach ochronnych do twarzy, które są niezbędne w zimnych porach roku, jednak o ochronie należy pamiętać również latem, jednak tutaj podstawą są zawsze filtry ochronne przed słońcem. Jeżeli mowa o kremach ochronnych to nie wolno nam zapominać również o ochronie ust i tutaj kupujemy specjalnie dedykowane kremy lub pomadki ochronne. Koniecznością są również kremy ochronne do rąk i na nich absolutnie nie wolno oszczędzać. Nasze dłonie w każdy dzień są narażone na wiele zanieczyszczeń i dlatego powinny być sowicie traktowane kremem ochronnym.
  3. Balsamy i kremy nawilżające: skóra całego ciała potrzebuje wody, dlatego trzeba nawadniać ją nie tylko od środka, ale też od zewnątrz. Tutaj z pomocą przyjdą kosmetyki nawilżające w postaci kremów, maseczek i balsamów. Pamiętajmy, że nie jest to żadna fanaberia, tylko konieczność, gdyż sucha skóra szybciej się starzeje i wygląda nieestetycznie
  4. Kosmetyki drenujące i likwidujące obrzęki: w ten rodzaj kosmetyku powinni zainwestować zarówno panowie jak i kobiety. Warto przynajmniej raz dziennie, po pracy potraktować skórę nóg balsamem, kremem lub żelem z zawartością kasztanowca, miłorzębu lub sosny. Te składniki sprawiają, że krew krąży lepiej, znikają obrzęki i ból nóg. Pamiętajmy, że nasze nogi pracują dla nas ciężko przez cały dzień, dlatego koniecznie dbajmy o nie i nie tylko wówczas, gdy zachorują.
Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *