Shadow

L’Biotica Charcoal – szampon i maska do włosów

Zdrowe włosy to atut każdej kobiety. Dlatego codzienna pielęgnacja ma bardzo duże znaczenie. Dla mnie znalezienie odpowiedniego szamponu to naprawdę sukces. Lubię jednak próbować nowości i dlatego staram się wciąż testować nowe produkty. W ten sposób ostatnio miałam okazję sprawdzić maskę oraz szampon z L’botica.

Akurat trafiłam na serię L’Biotica professional therapy Charcola. Mi pasują tego typu szampony, ponieważ mam delikatne włosy, które łatwo ulegają zniszczeniu, dlatego też bardzo ważne jest by szybko można było je odbudować. Seria tak ma właściwości odbudowująco – nawilżające, dodatkowo także oczyszcza łuskę włosa bez obciąża. Czyli w teorii jest idealna dla mnie. Czy jednak praktyka okazała się taka sama?

Moje pierwsze wrażenie było bardzo pozytywne. Podobał mi się zapach oraz sama konsystencja zarówno maski jak i szamponu były dla mnie na duży plus.  Maska ma za zadanie odbudować ekspresowo włosy, a do tego nawilżyć suche partie włosów. Regeneruje ona uszkodzone końcówki, a jednocześnie nie obciąża włosów. W przypadku obu produktów głównymi składnikami aktywnymi są węgiel drzewny, miętowa woda, olej z pestek grejpfruta oraz najważniejszy Hyaluronic Hydro Effect. Hyaluronic Hydro Effect oraz węgiel aktywny są odpowiedzialne za zapobieganie przenikania toksyn oraz zanieczyszczeń, tak by jednocześnie odbudować oraz aktywnie nawilżyć włókna włosów. Z kolei olej z pestek grejpfruta uzupełnia antyoksydacyjne działanie aktywnego węgla i intensywnie nawilża przesuszone końcówki. Śmiało mogę potwierdzić obie te rzeczy. Bez wątpienia moje włosy na całej długości zostały odżywione i odpowiednio nawilżone. Część szamponów sprawia, że moje włosy są oklapnięte i wyglądają bardzo źle. W przypadku tych produktów obciążenie moich włosów zostało zminimalizowane właściwie do zera, a włosy wyglądały na świeże przez długi czas.

Moim zdaniem ta odżywka i szampon są idealne do włosów, które wymagają codziennego mycia. Nie tylko idealnie nawilżają, ale także nie obciążają włosów, co mi osobiście pozwoliło na cieszenie się piękną fryzurą przez długo czas. Produkty te są na pewno świetnym wyborem dla dziewczyn i kobiet, które muszą myć włosy codziennie. Idealna pielęgnacja delikatnych włosów.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *