Shadow

Jak wybrać kancelarię prawną szukając pomocy w sporach prawnych?

Young couple calculating finance at desk,

Spór to niezgoda co do prawa lub faktu, sprzeczność stanowisk prawnych lub interesów między dwoma osobami. Jeśli zdarzy się nam uwikłać w jakiś spór, np. cywilnoprawny i nie jesteśmy sami w stanie go rozwiązać, albo druga strona sporu nie wyraża chęci współpracy, należy zwrócić się o pomoc prawną do specjalistów.

Pomoc prawna może przynieść nam wiele korzyści. Dzięki niej możemy zaoszczędzić czas i pieniądze, a przede wszystkim nerwy. Profesjonalny prawnik to nie tylko osoba walcząca w naszym imieniu na sali sądowej, ale również pomocnik w wielu sprawach. Jest on w stanie stworzyć dla nas opinie prawne, pozwy, wnioski, umowy i tym podobne (np. kancelaria BARYLSKI T., OLSZEWSKI A., BRZOZOWSKI A. z Warszawy). Jednak, żebyśmy odnieśli jak największy sukces w kwestii sporu, musimy wybrać dobrą kancelarię.

Zanim dokonamy wyboru powinniśmy najpierw określić konkretnie swoje potrzeby – czego oczekujemy od prawnika. Jeśli ta sprawa będzie już przemyślana i wstępnie określona, szukanie kancelarii możemy zacząć od rodziny, przyjaciół lub znajomych. Być może znają oni jakąś godną zaufania, którą mogą nam polecić. Gdyby jednak okazało się, że nasi bliscy nie musieli do tej pory korzystać z pomocy prawnej i nie są w stanie nam pomóc, możemy zwrócić się z pytaniem o kancelarię np. do księgowego lub kadrowej w naszej pracy, którzy mogą nam coś doradzić.

Informacji na temat dobrej kancelarii prawniczej możemy zasięgnąć również z internetu. Poważne kancelarie posiadają swoje strony internetowe, przez które starają się dotrzeć do swoich potencjalnych klientów. Można na nich znaleźć informacje o specjalizacji kancelarii, o prawnikach, ich dorobku i doświadczeniu. Najlepiej wybrać kancelarię, która działa na rynku usług prawnych już dłuższy czas. Jedną z nich jest kancelaria BARYLSKI T., OLSZEWSKI A., BRZOZOWSKI A., która od 21 lat pomaga zarówno przedsiębiorcom, jak i klientom indywidualnym w rozwiązywaniu problemów prawnych każdego rodzaju.

W internecie znajdziemy również referencje, które danej kancelarii wystawili zadowoleni klienci. Jeśli to nam nie wystarczy, zawsze możemy udać się bezpośrednio do kancelarii na rozmowę. Warto zrobić sobie listę kilku kancelarii, które nas najbardziej zainteresowały i po kontakcie osobistym z ich przedstawicielami podjąć decyzję o wyborze tej właściwej.

Dobra kancelaria prawna powinna charakteryzować się bardzo wysokim poziomem profesjonalizmu prawników. Ważne są również wzajemne relacje między prawnikiem a klientem. Jeśli pomiędzy tymi dwiema osobami będzie panować wzajemna niechęć i wrogie nastawienie, to nie uda się nic wspólnie osiągnąć i dojść do porozumienia. Zrozumienie indywidualnych potrzeb klienta oraz umiejętność zachowania tajemnicy zawodowej to cechy, które powinien posiadać każdy prawnik.

Po wyborze konkretnej kancelarii warto również wziąć pod uwagę poziom doświadczenia prawnika, który ma nas reprezentować. Tego typu kwestie mogą okazać się rozstrzygające w wyborze tego a nie innego specjalisty. Ilość prezentacji w sądzie oraz wygranych spraw może mieć duży wpływ na osiągnięcie zadowalającego nas rozstrzygnięcia.
Najlepiej jest wybrać kancelarię z naszego miasta – zredukuje to honorarium dla prawnika o koszty dojazdu. Jeśli jednak uznamy, że lepsze będzie skorzystanie z usług kancelarii z innego miasta, nie wahajmy się. Pamiętajmy, że najważniejsza jest jakość usług, nie ich koszt.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *