Shadow

Jak używać laktatora elektrycznego?

Laktator elektryczny to urządzenie, na które decyduje się wiele kobiet spodziewających się dziecka i planujących karmienie piersią. Zanim zdecydujesz się na jego zakup, poznaj zasadę działania oraz korzyści z jego stosowania.

Laktator często znajduje się na liście wyprawkowej. Przydaje się jednak nie tylko w okresie pierwszych dni po porodzie (w celu stymulowania laktacji), ale również później – jeżeli kobieta zamierza podawać dziecku naturalny pokarm.

Laktator elektryczny – zasada działania

Niezależnie od tego, czy zdecydujesz się na laktator elektryczny Canpol, czy inny, korzystanie z tego rodzaju urządzenia jest właściwie bezobsługowe. Wystarczy tylko prawidłowo go zmontować i przyłożyć lejek do piersi, a następnie uruchomić. Mechanizm samoczynnie wytworzy podciśnienie, co będzie przekładać się na wypływ mleka.

Pełna automatyzacja sprawia, że odciąganie pokarmu jest bardzo łatwe, szybkie i nie wymaga właściwie żadnego wysiłku. Cały proces jest przy tym mniej bolesny, ponieważ kobieta może samodzielnie regulować siłę ssania.

Jak efektywnie odciągać pokarm?

Jeżeli chcesz, aby odciąganie pokarmu było efektywne, musisz się odpowiednio przygotować. Niezależnie od tego, czy będziesz korzystać z laktatora elektrycznego Canpol, czy innego urządzenia. Pamiętaj o tym, by:

  • zrelaksować się – stres może wpływać negatywnie na laktację, ponieważ produkcją mleka sterują hormony
  • z każdej piersi ściągać podobną ilość pokarmu – dzięki temu unikniesz sytuacji, gdy w jednej piersi gromadzi się więcej mleka.

Jeżeli chcesz nasilić laktację, należy:

  • laktatorem odciągać pierś aż do momentu jej całkowitego opróżnienia
  • korzystać z laktatora między karmieniami albo po zakończeniu karmienia malucha.

Warto przy tym skorzystać z metody 7-5-3, która polega na cyklicznym odciąganiu pokarmu odpowiednio: po 7 minut raz z jednej, raz z drugiej piersi, po 5 minut raz z jednej, raz z drugiej piersi, po 3 minuty raz z jednej, raz z drugiej piersi.

Laktator elektryczny – czy warto go mieć?

Laktator elektryczny to praktyczny gadżet, który okazuje się niezastąpiony w wielu sytuacjach. Na jego korzyść przemawia wiele zalet, w tym:

  • możliwość odciągania pokarmu bez żadnego wysiłku
  • skrócenie czasu odciągania mleka.

Jeżeli natomiast zdecydujesz się na dwufazowy laktator elektryczny Canpol, odciąganie pokarmu będzie jeszcze efektywniejsze. To zasługa specjalnej konstrukcji oraz trybu pracy, dzięki któremu możliwe jest wierne odwzorowanie ssania piersi przez dziecko.

Zachowaj higienę podczas korzystania z laktatora

Za każdym razem, gdy zakończysz użytkowanie laktatora, musisz pamiętać o przestrzeganiu zasad higieny. Oznacza to konieczność dokładnego umycia wszystkich elementów urządzenia, które mają styczność z pokarmem oraz ciałem mamy. O ile w przypadku odciągania pokarmu dla starszych niemowląt wystarczy tylko dokładnie umyć części laktatora, o tyle w przypadku pierwszych tygodni życia noworodka lub w przypadku wcześniaków, koniecznością jest umycie oraz sterylizacja.

Warto wybrać urządzenie, które można rozłożyć na wiele małych elementów. Taką możliwość daje m.in. laktator elektryczny Canpol. Dzięki temu korzystanie ze sprzętu będzie w pełni higieniczne.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *