Amatorzy i amatorki masaży relaksacyjnych mogą od jakiegoś czasu skorzystać z nowej usługi, jaką jest masaż świecą aromatyczną. Świece zapachowe, które są przy nim wykorzystywane, sprawiają, że masaż ten jest ucztą dla ciała, ale i zmysłów. Całość sprawia, że po tym zabiegu będziemy odprężeni, zrelaksowani psychicznie i fizycznie.

Masaż świecą aromatyczną – co to takiego?

Być może nazwa ta może wywoływać pewien dysonans znaczeniowy, bo jak można masować świecą. Tajemnica tutaj naturalne świece zapachowe, a dokładnie ciepły wosk, który służy do masowania ciał. Wosk ten nie zawiera parafiny, ani innych sztucznych barwników, jest w stu procentach naturalny. Naturalne świece zapachowe wykonane są z wosku, olejków eterycznych i ekstraktów z roślin, które z powodzeniem można wcierać w skórę. Tak rozpuszczony wosk wchłania się w skórę. Historia masażu wywodzi się z krajów orientu i nie inaczej jest w przypadku masażu świecą aromatyczną. Zabieg ten ma swego rodzaju charakter rytualny, oczyszczający umysł i kojący zmysły.

Co daje masaż świecą aromatyczną?

Świece zapachowe, ich aromat i delikatne ciepło działają pozytywnie na ciało, jak i zmysły. Jest to masaż głęboko relaksacyjny, który odpręża fizycznie, ale i psychicznie. Nie musimy się obawiać, że podczas zabiegu zostaniemy polani gorącym woskiem, który będzie zastygał na skórze. Nic bardziej mylnego. Naturalny, aromatyczny wosk ma konsystencję olejku o wchłanialnej konsystencji i pięknym zapachu.

Masaż świecą aromatyczną koi zmysły, niweluje napięcie dnia codziennego, zmęczenie, złe samopoczucie. Ponadto jest doskonały z do likwidacji bólów różnego rodzaju. Naturalne olejki zawarte w świecy zapachowej bardzo dobrze wpływają na kondycję skóry. Ujędrnia ją, nadaje miękkości i sprężystości. Taki masaż jest polecany osobom zwłaszcza o skórze suchej. Ponadto masaż świecą aromatyczna pomaga pozbyć się rozstępów oraz cellulitu. Masaż tego typu neutralizuje wolne rodniki.

Ten typ masażu – jak i większość masaży relaksacyjnych, ale i zdrowotnych – nie jest jednak polecany osobom, które posiadają bardzo wrażliwą skórę i skłonną do podrażnień i reakcji alergicznych. Masażu nie poleca się kobietom w ciąży oraz tym, które mają w tym czasie miesiączkę.

Świece zapachowe dają prawdziwą ucztę dla zmysłów. Rozluźniają ciało i ducha oraz pozwalają prawdziwie się zrelaksować i odprężyć. Taki zabieg trwa zwyczajowo od 45 minut do godziny. Ten czas wystarczy, by z salonu masażu wyjść wypoczętym i pełnym nowych sił witalnych.

Podobne wpisy:

Wybrane dla Ciebie

Codzienne życie pędzi coraz szybciej powodując przewlekły stres i zmęczenie. Dla poprawy samopoczucia warto zafundować sobie i bliskiej osobie chwilę