Shadow

Jak usunąć piegi?

jak-usunac-piegi

Niestety piegi pojawiają się często i to w miejscach najbardziej widocznych. Dzieje się tak dlatego, że piegi tworzą się zazwyczaj pod wpływem działania promieni słonecznych. Na szczęście istnieją sposoby, aby nie dopuścić do powstawania piegów, a jak już się pojawią to skutecznie je usunąć. Pojawiają się one nie tylko wskutek działania promieni słonecznych, ale także przy zmianach hormonalnych, spowodowanych m.in. ciążą, a także przy stosowaniu antykoncepcji hormonalnej.

Piegi są dziedziczne, dlatego jeśli Twoi rodzice takowe mają, Ty też jesteś narażona na ich powstawanie na Twojej skórze. Pozbyć się ich możesz za pomocą substancji wybielających skórę, które znajdziesz w maseczkach na piegi. Pomoże także mikrodermabrazja, bądź inne metody złuszczania naskórka, a także usuwanie piegów laserem.

Poleca się także sposoby domowe, które co prawda są mniej skuteczne, ale mogą pomóc w pozbyciu się piegów. Przede wszystkim co ważne – są tańsze. Jednym z takich sposobów jest maseczka z ogórka. Zrób papkę z ogórka i nałóż na miejsca, z których chcesz się pozbyć piegów. Dodatkowo możesz przecierać sokiem z ogórka twarz rano i wieczorem. Tym sposobem możesz nieco rozjaśnić powstałe przebarwienia. Może także pomóc maseczka z rzodkiewki. Startą rzodkiewkę połącz z jogurtem naturalnym lub maślanką i połóż na miejsca zmienione. Piegi powinny stać się o wiele mniej widoczne.

Do usuwania piegów możemy użyć także soku z cytryny czy pietruszki lub cebuli. Sok z cytryny ma działanie wybielające, także przecieraniem nim za pomocą wacika przebarwień, może również stać się skutecznym środkiem do ich rozjaśnienia. Sok z pietruszki natomiast może być stosowany jako codzienny tonik, podobnie sok z cebuli. Odciśnięty sok nałóż na twarz i pozostaw na 15 min. Następnie opłucz skórę i wklep krem nawilżający. Właściwości rozjaśniające ma także miód, sok pomidorowy czy mleko.

Zawsze możesz regularnie stosować peelingi, dzięki którym pozbędziesz się martwego naskórka, za czym idzie rozjaśnienie piegów. Latem natomiast nie zapominaj o używaniu kremu z wysokim filtrem przeciwsłonecznym. Możesz także stosować serum z Wit. C czy kremy rozjaśniające przebarwienia.

 

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *