Shadow

Jak usunąć konto na Facebooku?

1165602380_30e50d5ee9_b

Portale społecznościowe są obecnie bardzo modne i każdy z nas posiada konta przynajmniej na jednym z nich. Jednym z popularniejszych zarówno wśród dzieci jak i dorosłych jest Facebook, który to zrzesza ludzi z całego świata.

 

Założenie konta jest bardzo proste i wymaga podania kilku podstawowych danych. Jednak usunięcie, choć proste, to nie do końca tak jak to nam się wydaje. Oczywiście w ustawieniach profilu jest na dole funkcja usuń konto i jednym kliknięciem możemy to zrobić, potem system zapyta czy aby na pewno i dlaczego likwidujemy konto. Po potwierdzeniu nasze konto znika, jednak czy automatycznie również znikają wszystkie nasze dane? I właśnie tu jest problem. Konto znika dla nas i dla naszych znajomych, jednak w systemie wszystkie dane wciąż krążą. Aby je zlikwidować całkowicie to należy w tym celu wysłać do administratorów email z prośbą o usunięcie wszelkich naszych danych z ich serwerów. Dopiero wtedy mamy pewność, że znikamy całkowicie.

 

Na tego typu portalach trzeba być ostrożnym i nie udostępniać wszystkich swoich danych i sekretów, gdyż mogą o potem krążyć w sieci przez wiele lat, a my o tym nie będziemy wiedzieć. Pilnujcie swoich zdjęć, danych kontaktowych, tak abyście byli bezpieczni i żeby nie spotkały was z tego tytułu żadne przykre niespodzianki.

 

Zabawa na Facebooku może dać dużo przyjemności, jednak tylko wtedy, gdy będziemy chronić naszą prywatność. Starannie zatem wybierajmy znajomych, ustawiajmy zabezpieczenia prywatności i mądrze likwidujmy nasze konta.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *