Shadow

Jak ubrać się do teatru?

jak-sie-ubrac-do-teatru

Taki ubiór to zmora nie jednej kobiety! Gdy na taka okazję nie wiadomo co na siebie włożyć – „mała czarna” zawsze będzie dobrym rozwiązaniem. To sukienka na każda okazje, którą każda kobieta powinna mieć w swojej szafie.

Gładka, czarna i prosta, nigdy nie jest długa, a rękawy, wykończenie dekoltu i rodzaj tkaniny zmienia się w zależności od obowiązujących trendów. Jej istotą jest uniwersalność, a kolor gwarantuje jej anonimowość i sprawia, że patrzący na nią z reguły jej nie zapamiętują. W ten sposób można ją zakładać na kolejne okazje i przyjęcia w gronie znajomych. Nadaje się do biura, teatru, na koktajl i na kolację. Podobnie jak biała koszula i dżinsy, jest klasycznym elementem garderoby, którego popularność nie zmienia się od dziesięcioleci, tak mała czarna jest kwintesencją kobiecości.

Początkowo tę bezpretensjonalną sukienkę uznano za strój nieodpowiedni dla damy. Jasne kolory, trudniejsze w utrzymaniu, były przejawem wysokiej pozycji społecznej i bogactwa, w odróżnieniu od czerni, którą nosiła służba. Przecież żadna zamożna dama nie mogła ubierać się jak pokojówka. Kiedy dama zakładała czerń, wiadomo było, że jest w żałobie- ten kolor nigdy nie był modny.

Za jaj twórczynie uznaje się Coco Chanel, która to 1926 roku przedstawiła swoją pierwszą czarną sukienkę.

Mała czarna optycznie wysmukla sylwetkę, stanowi idealne podłoże dla biżuterii, a noszona przez blondynki, podkreśla jasny kolor włosów. Czerń nadaje się do noszenia o każdej porze dnia i nocy, w każdym wieku i na każda okazję.

Być może nasze współczesne ubiory do teatru czy kina prezentują się skromnie na tle pudrowanych, rokokowych fryzur komponowanych w sceny rodzajowe, ogrody, czy bitwy morskie, wykonywane przy pomocy tiulów, wstążek czy sztucznych loków. Damy na dworze Ludwika XIV miały wprawdzie wspaniałe koronki przy bieliźnie, ale zmieniały ją tylko raz w miesiącu. Tak więc przywilej naszego wieku, wolność wyboru stroju- może czasami stać się problemem, ale raczej miłym, bardziej higienicznym i swobodnym. A to na jaki strój w danym momencie się zdecydujemy do teatru, zależy tylko od nas samych i naszego gustu.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *