Shadow

Jak tanim kosztem odnowić swoją kuchnię?

furniture-1185522_1280

Kuchnia to serce domu i tym samym pomieszczenie, w którym spędzamy bardzo dużo czasu. Przygotowujemy w nim posiłki a także je konsumujemy. Jest to zatem pomieszczenie bardzo często używane i narażane na wiele różnych uszkodzeń. Aby się w niej spędzała czas przyjemnie, to wymaga od nas częstych remontów, napraw i odświeżania.

Oczywiście nikt z nas nie może sobie na to, aby co chwilę wymieniać wszystkie meble i sprzęty w kuchni, gdyż jest to bardzo kosztowne. Niestety pod wpływem pary, ciepła i częstego używania wszystko się szybko zużywa i niszczy. Zastanówmy się więc jak tanim kosztem odnowić naszą kuchnię, aby znów było w niej ładnie, schludnie i przyjemnie?

Jeżeli mamy zniszczone szafki, to konieczna będzie ich renowacja. Jeżeli fronty są gładkie, drewniane, to można je po prostu pomalować. Wystarczy kupić dobrą farbę do drewna, zmatowić drzwiczki i pomalować powierzchnię. Gdy dokupimy do tego nowe uchwyty, to nasza kuchnia całkowicie zmieni swój charakter. Można również zmienić fronty na nowe, tylko tutaj musimy dokładnie wymierzyć te stare. Montujemy i gotowe.

Oprócz frontów, w kuchni bardzo często niszczy się blat. Tutaj nie mamy zbytniego wyjścia, jak jego wymiana. Wymierzmy dokładnie jego długość i kupmy nowy, w nowym kolorze, a wówczas nasze wnętrze zmieni nieco swój styl.

Oczywiście odnowienie kuchni, to nie tylko meble ale też ściany, które podczas gotowania brudzą się chyba najszybciej. W kuchni warto więc zmienić nie tylko kolor ale i rodzaj farby. Wybierzmy taką specjalną do kuchni, która jest odporna na zmywanie i na wilgoć. Choć zapłacimy nieco więcej niż za zwykłą emulsję, to w rezultacie zaoszczędzimy, gdyż długo już nie będziemy musieli jej malować.

W strefach najbardziej zagrożonych n a pobrudzenie, czyli nad zlewem i kuchenką, warto dać glazurę lub szklane płyty.

Gdy ściany i szafki mamy odnowione, to czas na sprzęty. Najczęściej w kuchni uszkodzeniu ulegają drzwi od lodówki, które kilkanaście razy dziennie są otwierane. Warto więc kupić kolorowe maty magnesowe, które łatwo założyć, zdjąć i co najważniejsze, zasłonią one wszelkie uszkodzenia. Obecnie bez problemu możemy kupić takie maty w każdym kolorze, z wieloma motywami, które staną się prawdziwą ozdobą naszej kuchni.

I właśnie, wkraczamy w krąg ozdabiania, czyli najprostszego ze sposobów na odnowienie wnętrza. Nowe maty na stół, doniczki z ziołami, pojemniczki na przyprawy i nasza kuchnia zyska zupełnie inny charakter.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *