Shadow

Jak spędzić czas wolny z dziećmi w Warszawie?

dzieci w Warszawie

Warszawa ma do zaoferowania bardzo dużo atrakcji dla rodziców i ich pociech. Oferuje mnóstwo placów zabaw, klubów dla maluszków z zajęciami prowadzonymi przez doświadczonych animatorów oraz sal zabaw. Niektóre atrakcje mają służyć wyłącznie edukacji lub nauce przez zabawę – należą do nich teatry dla dzieci, muzea z programami i wystawami dla najmłodszych oraz warsztaty, rozwijające umiejętności i talenty u najmłodszych.

Bardzo dużą popularności cieszy się miejski ogród zoologiczny na warszawskiej Pradze Północ. Ogród przyciąga rzesze odwiedzających, szczególnie latem, dając możliwość zobaczenia wielu gatunków zwierząt, takich jak: zebry, lwy, żyrafy, słonie, małpy czy niedźwiedzie. Na terenie ZOO jest kilka punktów gastronomicznych, które oferują zjedzenie ciepłego posiłku, dzięki czemu można zdecydować się na całodzienne wycieczki.

Ogromną popularnością cieszą się również teatry dla dzieci – duży wpływ na to miał wzrost świadomości odnośnie roli edukacji teatralnej w rozwoju dzieci (szczególnie małych dzieci). Coraz więcej rodziców zdaje sobie sprawę, że przedszkole i szkoła nie są w stanie zapewnić dziecku odpowiedniego poziomu ani ilości edukacji teatralnej, jakiej dziecko potrzebuje. Zazwyczaj dzieje się to ze względu na bardzo napięty program nauczania, realizowany w przedszkolach i szkołach podstawowych. W Warszawie teatry dla najmłodszych dzieci oferują spektakle przeznaczone dla maluchów już od pierwszego roku życia – te przedstawienia wyglądają zazwyczaj o wiele inaczej niż spektakle dla starszych dzieci i młodzieży. W niektórych teatrach są organizowane także różne warsztaty dla dzieci.

Również kina prześcigają się w tworzeniu ofert dla małych dzieci oraz wyświetlaniu najnowszych bajek czy animacji dla najmłodszych – wszak które dziecko nie lubi chodzić do kina? Obejrzenie najnowszej bajki z ulubionymi bohaterami i możliwość zjedzenia dużego kubełka popcornu od zawsze było dla dzieci czymś bardzo atrakcyjnym. W kinach też nierzadko są organizowane jakieś wydarzenia, warsztaty bądź cykliczne imprezy dla dzieci – np. na Dzień Dziecka. Wiele sieci kin oferuje możliwość zorganizowania dzieciom przyjęcia urodzinowego.

Wiele muzeów przystosowało swoją ofertę do najmłodszych zwiedzających, organizując raz na jakiś czas wystawy specjalnie dla dzieci. Są również muzea zaprojektowane dla najmłodszych. Większość instytucji kulturalnych oferuje możliwość zorganizowania lekcji muzealnej bądź ciekawych warsztatów dla klas i grup szkolnych/przedszkolnych. Coraz więcej osób zdaje sobie sprawę, że nauka u dzieci powinna odbywać się poprzez zabawę – zwłaszcza u najmłodszych dzieci – w związku z czym starają się uczyć dzieci w bardzo kreatywny sposób, odbiegając coraz bardziej od nudnych wykładów na temat ekspozycji muzealnych.

Atrakcje dla dzieci w Warszawie często również sprawiają przyjemność i rodzicom – np. przyjezdne lunaparki czy cyrk, który odwiedza miasto kilka razy do roku. Wielu rodziców, szukając odpowiedniej rozrywki dla siebie i dzieci w weekend, przegląda strony tematyczne – poświęcone właśnie atrakcjom dla dzieci bądź aktualnym wydarzeniom w stolicy. 

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *